top of page
Zrzut ekranu 2021-11-27 o 14.09.15.png

Przed nami nowe wyzwanie, oczywiście jeśli Tylko posiadacie chwilkę czasu na czytanie  o tym co sądzi słuchacz o nowym albumie Miley Cyrus pt. "plastik Hearts". 

Czasami podejmuję próbę zrozumienia - ile mogłoby powstać różnych spostrzeżeń na temat tego samego albumu muzycznego, każdy z nas jest inny co daję zbiór mega odjechanych obserwacji - typu co czuła Artystka pisząc ten album, czy emocje, które Miley przekazuje  w zawartym tekście - trafiają do naszego codziennego trybu w jakim funkcjonujemy ? 

wyobraź sobie, że chodzisz po galerii handlowej, wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na głupoty choć dobrze wiesz, że te pieniądze mógłbyś wydać na bardziej przydatne asortymenty.

postanowione, więc jest już za późno stoisz przed wystawką sklepową, na której widnieje 26 (dwadzieścia sześć) różnego rodzaju płyt począwszy od country po r&b.

Czy w takim razie okładka powinna mieć wyrazisty smak i charakter, który przybliży Cię do sięgnięcia właśnie po tą konkretną ? 

Reasumując graficznie okładka na pierwszy rzut oka przyciąga mocnie dobranym różem, Miley Cyrus jako wokalistka pokazuje nam sie na pierwszym planie,

w towarzyszącej jej pozie niczym dama z prowincji  w latach 70 (siedemdziesiątych)*.

Patrząc na okładkę płyty Miley " Plastik hearts" przypomina, mi się postać jednej z Cioci artystki, może będziecie kojarzyć sex-bombę muzyki Country w Stanach dokładnie wywodzącą się z  Tennessee przed Państwem Dolly Parton.

Próbkę wokalu Pani  Parton, możecie obejrzeć

tu :

CIEKAWOSTKA:

Czy wiesz, po kim Miley odziedziczyła talent muzyczny i aktorski ? 

Jak już wiecie, dzięki genetyce przekazywane są nie tylko cechy wyglądu bądź charakteru. 

czasami zdarza się, że po naszych rodzicach odziedziczamy ich zdolności, przypuszczam że tak było w tym wypadku i smykałkę do wystąpień estradowych Miley otrzymała wraz z spuścizną swojego Taty

Bill(a) Ray Cyrus.

Kultowej postaci w świecie muzyki Country oraz sztuki aktorskiej .

Odpłyń z nurtem muzyki Cowboya lat 90 słuchając jednego z pierwszych albumów tego wykonawcy.

Zrzut ekranu 2021-12-29 o 13.34_edited.j

CIEKAWOSTKA:

Obie Panie wykonywały identyczny utwór muzyczny pt. " Jolene ", występując solo oraz w duecie. 

Dwa zróżnicowane pod każdym względem wykony, miejscami możemy doszukać się pewnych podobieństw w głosie typu lekka chrypka dającą niesamowity oddźwięk.

track list :

1. Wtf do I Know 

2. Plastic Hearts 

3 Angels like you

4. prisoner

5. Gimme what I want

6. Night Crawling

7. Midnight Sky

8. High

9. Hate Me

10. Bad karma

11. Never be Me

12 Golden g String

13. Edge of Midnight

14. Heartof Glass

15. Zombi

Album zatytułowany Plastik hearts wydany w 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej RCA Records.

liczy 15 utworów o łącznej długości:

50 minut 18 sekund

1

Zatem, zaczynajmy rozszyfrowywać każdy z  utworów pochodzących z albumu

pt. "Plastik Hearts" tym samym sprawdzając jakie emocje towarzyszyły Miley Cyrus piszącej już siódmy w jej karierze album muzyczny. Sprawdzając tym samym czy znajduje się w gronie tych artystów, którzy produkując CD obnażają się z prawdziwych rozterek towarzyszących w ich życiu, choć pewnie zdajecie sobie jako słuchacze z tego faktu sprawę, że nie łatwą rzeczą jest przelanie przed milionami odbiorców uczuć oraz doświadczeń życiowych, które są skrywane gdzieś głęboko w sercu każdego z was.

pierwszy na liście widnieje utwór pt." Wtf do i know".

Wsłuchując się w tekst możemy dostrzec szczery przekaz - tak bynajmniej może nam się wydawać - wraz z odjechanym "Rock and rollowym" wokalem ukazują się smaczki być może z życia artystki lecz to tylko teoria, która zahacza o sfery ważnego tematu ludzkiego jakim jest współżycie małżeńskie. 

Zazwyczaj ciekawiły mnie początkowe starania człowieka w celu zdobycia tej konkretnej wybranki z pośród setek innych kobiet, które mijasz na codzień w zatłoczonym mieście, choć po kilku latach oboje czujecie jakby wasze bieguny zaczynały się oddalać.

Wpatrując się w nowoczesne czasy, coraz częściej dostrzegamy stereotyp słowny

" Miłość, aż do Grobowej deski" - ten termin powoli zaczyna uciekać do lamusa.

-  ile przypadków ty sam zaczynasz dostrzegać kiedy to młodzi ludzie zbyt szybko podejmują decyzję o ślubie, a w następstwie po latach widują się na sali rozpraw o charakterze rozdzielności majątkowej lub wychowawczej wspólnych pociech.

często kłócąc się w efekcie niszcząc pierwotnie silne uczucie, które towarzyszyło im na początku drogi kiedy zaczynali poznawać siebie. 

Wychodząc na przekór, możemy dojść do wniosku który mówi o czasach przeszłych kiedy to ludzie posiadali dla siebie więcej czasu i wyrozumiałości - lecz dziś ludzie patrzą z nurtem nowego stulecia i zmieniającego się stylu w jakim żyje człowiek.

Reasumując jeśli lubujesz się w mocnych dźwiękach elektrycznych i basowych  gitar  z dozującym akcentem brzdękolenia na ukulele, ten kawałek jest właśnie dla Ciebie.

 

Drugim trakiem w naszej składance, muzyki rozrywkowej, która ma za zadanie  trafić do Twojego ucha nie ze względu - nazwiska czy też fejmu artystki lecz z racji umiejętności, które są jej dane.  

Przejdźmy do sedna, utwór nosi nazwę "Plastic Hearts", identycznie jak tytuł albumu i oznacza "plastikowe serca".

Zadaje sobie pytanie  czy sformułowanie typu "serce z lodu " lub "serce z kamienia" ma jakiś metaforyczny związek z "plastikowym sercem" ? na tego rodzaju zagwozdkę odpowiedzi mogłaby udzielić wyłącznie wokalistka, lecz z krajem wolnomularskim dzieli nas dość długa przeprawa przez tysiące mil oceanicznych.

Kto jest podmiotem lirycznym w tym utworzy, być może jest to Miley  która wydaje się być zakłopotana i troszeczkę roztargniona ze względu na wydarzenia towarzyszące w jej życiu, dochodzę do ów wniosku po analizie tych wersów.

przerażona własnym odbiciem

Desperacko szukam nowego kontaktu

przyciągnę Cię, ale nie podchodź zbyt blisko

Kocham Cię teraz, lecz jutro już nie.

jakie to smutne, a z drugiej strony zabawne, kiedy osiągasz szczyt swojej kariery możesz posiadać wszystkie zachcianki materialne, które na pozór dają Tobie szczęście lecz w dalszym ciągu czujesz w sobie pewnego rodzaju pustkę.

Niestety znajdujemy się na takiej Planecie, w której wszystko co możliwe artyści tego pokroju zdołali osiągnąć i stawiamy sobie pytanie czy kolejna złota lub platynowa płyta, yacht , luksusowy samochód bądź next penthouse zmieni coś szczególnego w codziennym życiu ? Odpowiedź brzmi raczej nie, powiedzmy sobie szczerze, że to tylko statystyka dzięki której media przez dwa dni mogą o tym fakcie napisać.

 po czasie dowiadujesz się, że pragniesz podążać ku drodze która przybliży Cię do zdobycia nieustannego szczęścia, ale czym to szczęście jest dla ogółu populacji, przecież każdy z nas potrzebuje różnych rzeczy aby żyć, pełnią szczęścia

nieprawdaż ?

  wydaje mi się, że dla większości "człowieczków" jest to po prostu rodzicielstwo oraz bycie zdrowym. To właśnie dzięki młodemu pokoleniu, widzimy jak szybko minęło na pozór długie życie i spoglądając na ich sukcesy - czujemy pewnego rodzaju dumę niosącą nam zupełnie nowe doświadczenia.

Witam, powiem wam- wszyscy ludzie, których znam Wciskają ( org; sprzedają)

Ci coś, co już posiadasz

Mogę być kimkolwiek zechcesz

kochaj mnie teraz, lecz jutro już nie Wypełnij mnie, lecz zostaw mnie pustą

Reasumując, tekst napisany w ciekawym stylu, odsłaniający charakter artystki z którym możliwe, że nie mieliśmy okazji się do tej pory spotkać. 

Melodyczność utworu wstępem objawia się niczym podróż do kościelnego kobierca lub kaplicy, po czym dotyka nas dźwięk oparty o bębny z przenikającym w tle tamburynem oraz Marakasynami w dalszej części utworu usłyszeć możemy perkusje połączone to w całość daje niesamowity oddźwięk bynajmniej w moim odczuciu.

Trzeci utwór pochodzący z ciemnego zakątka albumu pt. "Plastik Hearts" ukazuje nam kobietę korzystającą z życia w sposób różnorodny począwszy od zachowań dojrzałej mężatki, która na pozór jest już ukształtowana emocjonalnie po głęboko skrywaną w sobie Pannice, która lubi zapomnieć o wszystkich bolączkach dnia powszedniego i upoić się aktualną sytuacją, w której się znalazła.

Stąd pewnie ta niepewność towarzysząca, osobie Budzącej się o poranku w Rezydencji  Chateau,  kiedy myślisz sobie czy aby na pewno  Twoje weekendy wyglądały jak urywek wczorajszego wieczoru.

  już na wstępie przykuwa naszą uwagę odważnym tytułem, mianowicie

"Angels like you".

Będąc jedynie słuchaczem niedzielnym, który od czasu do czasu powiedzmy sobie szczerze podczas zmywania talerzy,  wybierze spośród setek tysiąca wokalistek na całym Świecie akurat Panią Cyrus,  zastanowi się

czy "anioły lubią, mnie na prawdę" gdyż do tego nawiązuje tytuł.

Większość z ludzi, pewnie nie wierzy w Tego rodzaju istoty, cóż nie dziwię się z własnego doświadczenia wiem, że Anioły to natchnione postacie, które starają się dotrzeć do osób często mających wykonać powierzone im zadanie, które na pozór wydawać się może nieistotne lecz w kolejnych odsłonach swoich wcieleń zobaczysz, że miało to na Celu zmienić jeśli nie w Twoim to kogoś życiu.

 

 

Przejdźmy do statystyk, zatrzymajmy na chwileczkę zakazane anielskie treści  skupmy się na muzyce i to właśnie w tym singlu znajdziecie również klip, który wyklinaliście ponad 40 milionów razy.

Miley Cyrus -
Angels like you

(42 191 504 / 8 marca 2021)

 

Czwarty utwór to "Prisoner" dość intrygujące nazewnictwo zwłaszcza po poprzednim numerze, odnośnie Aniołów tutaj pojawia nam się w duecie z równie atrakcyjną wokalistką jaką jest Dua  Lipa .

tłumacząc z angielskiego pojawia nam się słowo "Więzień"  - 

czy te dwa single coś łączy, tego jeszcze nie jesteśmy w stanie potwierdzić,

a może każdy z numerów przekazuje nam odrębne  treści przekazywane przez autorkę tekstów, jednakże  nie możemy być pewni tej teorii.

 Możliwe, że kiedyś zdarzy się następująca sytuacja, w której Muzyk  ukryje pewne informacje do których tylko, ludzie zajmujący  się tekstami na codzień będą w stanie rozszyfrować te wiadomość, coś na pozór powieści Pana Brown'a.

 

 

Przyglądając się tym wersom, możemy domniemać że para wokalistek jest ze sobą w jakiś dziwny sposób zżyta możliwe, że nie chodzi tu o typowego więźnia za kratek, a o uczucie od którego jedna z Pań nie potrafi się uwolnić, w Ameryce dzieją się różne rzeczy od ukrytych skarbów na Wyspie Dębów przez loty takich zespołów kosmicznych jak " NASA &  SPACEX" po wynalazki  jednego z naukowców jakim był chociażby Edison.

W tym utworze do którego został nakręcony klip zauważyć, możemy pełne akty pikantnych scen, w wykonaniu dwójki Kobiet. Faktem jest, że do takich sytuacji przyzwyczaiła nas Pani Cyrus - Jedynie domyślać się  można, że artystka chciała Tutaj poruszyć kwestie seksualności dotyczącej par o tej samej płci, w Ameryce ten temat już od dawna nie jest w kręgu rozmów zakazanych, lecz myślę że jeszcze spora część ludzi na całym Świecie ma z tym problem, choć powinni już przywyknąć do zaistniałej sytuacji.

Prisoner, prisoner

Locked up, can't get you off my mind, off my mind

lord knows I tried a million times, million times

oh-whoa, why can't you

why can't you just let me go ?

Z numerem Piątym, ukazuje się utwór o nieszablonowym tytule " Gimme What I want" autorstwa Miley Cyrus.  Upraszczając to na język polski dosłowne znaczenie to

"Daj, mi to co chcę", jak mogliście zdążyć zauważyć gwiazdki bywają Kapryśnie i zazwyczaj próbują się przebić w różnego rodzaju aspektach życiowo-społecznych, wszystko zależy  od miejsca w, którym się znajdujemy, naszych upodobań, branży oraz zasobności portfela. Najprostszy przykład ludzi najuboższych to wyścig począwszy od modelu samochodu, na pewno mieliście tak gdy zobaczyliście u swojego sąsiada model Tesli, wydawać by  się mogłoby przecież to tylko tylko auto tak to tylko samochód z tym, że typ elektryczny - a sam widzisz co się stało z cenami w 2022 roku. 

Przejdźmy do Kobiet będzie mniej skomplikowanie - mam nadzieje...

Dziewczęta lubują się od luksusowej biżuterii przez szyte na miarę suknie balowe po oszałamiające fryzury lub makijaż, więc z kobietami nie jest tak łatwo więc postawmy sobie pytanie co tak naprawdę na dłużej niż 6 minut zaspokoi, kobietę otaczająca się od dziecka luksusem ? Macie jakieś pomysły, może uda nam się odszukać jakieś podpowiedzi w tekście.

 

 

Uznając, że jest to fikcja literacka zawsze zastanawiał mnie fakt, w jakim czasie przypuszczalnie pojawia się moment, w którym obecny partner nam już nie wystarcza i szukamy nowych wrażeń - chyba takie sytuacje są częścią życia wyższych sfer społecznych, w których widujemy takie zachowania częściej ponieważ żyjemy w mylnym przekonaniu, które przypomina jak banknot dolara nieświadomie wnika do naszego życia, uświadamiając nas coraz częściej w 21 wieku, że ludzie (społeczeństwo) to tylko plik pieniedzy, a przywiązanie do danej osoby zanika tak jak Ceremonie Ślubne, które widocznie w takich kręgach służą jako jedna z atrakcji - choć pamietajmy, że nie wszystkich mierzymy jedną miarą życząc "Establiszmentowi" aby zmieściły się w ramach Trzech wyznań miłości na ślubnym Kobiercu ;)

I don't need a future, I don't need your past
I just need a lover
So gimme what I want or I'll give it to my/
Self/inflicted torture, you don't have to ask
I just need a lover
So gimme what I want or I'll give it to myself

utwór szósty nosi nazwę "night Crawling" w wolnym tłumaczeniu może oznaczać np. "Nocne błąkanie się lub wieczorne włóczenie się".

Piosenka ukazuje nam się bez teledysku, lecz mimo to osiągnęła ponad 6 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Moim zdaniem jest to ciekawa aranżacja z gatunku popu, która świetnie miesza się z klimatem występującym w nowoczesnych wydaniach Rock and roll'a, barwa głosu którą dysponuje Miley dodaje nam nie tylko odmienne brzmienie ponad to  przekazuje słuchaczom  niesamowity animusz, który jest naprawdę ważny w muzyce na małym amerykańskim rynku. ;)

Instrumentalnie, wyróżnia się nam w tym konkretnym przypadku - perkusja, możemy również usłyszeć miejscami jedną z gitar - nie potrafię stwierdzić czy to basowy oddźwięk pojawia się  w wybranych momentach czy może jednak człowiek odpowiedzialny za mastering dbale wykonuje swój kunszt kompozytorski.

pierwsza zwrotka rozpoczyna się słowami:

Pewnie, kojarzycie pojedyncze słówka z angielskiego, nie przejmujcie się ja też jestem słaby z angielskiego, jak urodzę się kolejny raz w kraju anglojęzycznym będzie zdecydowanie prościej, reasumując pierwsze wersy przekazują nam pewnego rodzaju sentencje pokazując jak bardzo zmienny jest nastrój kobiet.

Jednym razem, chcą wejść "Ci" na głowę, a innym zamykają się w swoim odizolowanym miejscu z kostką czekolady i dobrą książką lub notesikiem z piórem jeśli posiadają w sobie duszę pisarki.

skojarzeń, może być mnóstwo to zależy od Ciebie czy chciałbyś dalej wgłębiać się w tekst i rozszerzać różnego rodzaju zagadnienia, które przyjdą Ci na myśl. 

za tego rodzaju spostrzeżenia powinienem kasować niezłe siano, jednak robię to już z pobudek czystko osobistych - " Mówiąc, komuś, że coś dla niego zrobisz to to robisz, nawet jeśli po drodze pojawiają się kręte ścieżki".

Szkoda tylko, że Ameryce inwestuje się w tego rodzaju rzeczy, albo prościej to oni mają najbardziej dochodowe aplikacje na rynku...

Odeszliśmy, na chwileczkę od tematu rozważań, więc:

"Noc się wlecze, niebo spada" - to jakby zapowiedź końca świata

"wsłuchujesz się, kiedy woła Diabeł" - nie jeden, chrześcijanin wysłał by nas za te słowa do piekła, lecz jest już czas by zmierzyć się z siłami zła -

tylko kto jest tym złym bohaterem ?

Czy podążanie za skosztowaniem, czegoś co nie jest nam znane jest rzeczą samą w sobie złą? 

czy może jednak wybrane osoby powinny iść w przeciwnym kierunku aby powiedzieć reszcie, stada, że jednak podążali w dobrym kierunku ?

Na te lub inne odpowiedzi pewnie chcielibyście usłyszeć wyjaśnienie lecz jak powiedział kiedyś jeden z uczonych - "nie mogę obdarować was - ludzi wiedzą, o której nawet  sam człowiek nie powinien wiedzieć". 

Sometimes I'm good for nothing
Sometimes the best you've ever had
Sometimes I need your loving
Sometimes I stab you in the back

Night crawling, sky falling
Gotta listen when the Devil's calling
Can't shake it, I'll taste it
When it's yelling out my name, I chase it

Przenosimy się do kolejnego tracku ukazującego się na płycie muzycznej "plastic hearts" zatytułowanego "Midnight Sky" artystki Cyrus Miley dla szerszego grona osób bardziej znana jako odwzorczyni głównej bohaterki w serialu Hanna Montana.  W wyszczególnionym utworze, do którego powstał również "mało pikantny" klip video wokalistka ukazuje się widzom w bardzo odważnych, skąpych kreacjach do tego stopnia, że znam kilku mężczyzn którzy zamienili tradycyjne świerszczyki na powyższą aranżację - taka drobna anegdotka na rozluźnienie atmosfery.

Jest to jeden z kawałków, bodajże najbardziej promowanych na radiowych i telewizyjnych listach czego, efekty możemy zaobserwować w ilości wyświetleń, a te nie pozostawiają nam żadnych złudzeń. 

Odrobinę przesadziliśmy z tym wszechobecnym wyłuzdaniem jakiego dopuszcza się Miley, jeśli chodzi o skale wdzięku, seksapilu, ponętności jaki panuje w klipie to według mnie wszystko idealnie, ze sobą współgra pokazując tym samym artystkę w niecodziennych sferach łącząc przy tym naturę Eleganckiej, wyrafinowanej, a  czasami zwariowanej kobiety  ukazującej to drugie oblicze Kobiety stawiającej na swoim, w której drzemie  ta nieujarzmiona duszą dzikiej Kocicy - wydaje mi się, że chyba nie jedna kobieta chciałaby choć raz  w życiu odnaleźć w sobie tą  skrywaną w wirażu codziennych obowiązków naturę kolokwialnie mówiąc - drapieżnej Lwicy

Urywek, który widzicie wyżej ukazuje nam zwierze, które szczyci się mianem Królowej Afryki i to jest właśnie Lwica, która zawsze musi być silną, skoncentrowaną, wytrwałą oraz inteligentną łowczynią - której zadaniee jest przetrwać w tak ciężkim, trudnym i wymagającym otoczeniu jakim jest afrykańska sawanna. Chyba dostrzegacie jakieś zależności pomiędzy dojrzałą, odpowiedzialną kobietą i  zaradną opiekunką stada, jaką jest lwica.

Wykonanie na pierwszy odsłuch wydaje się być radosną piosenką, tak też na początku myślałem lecz teraz gdy wygłębiam się bardziej szczegółowo w tekst utwór odsłania nam obraz pełen zawirowań, nostalgicznych wspomnień oraz swego rodzaju rozważań i wyznań skierowanych do bliskiej osoby. Myślę, że to byłoby na ten moment wystarczająco, może w przyszłości ktoś będzie miał inne spostrzeżenia  - ale o tym dowiecie się niebawem...

I was born to run, I don't belong to anyone, oh no
I don't need to be loved by you (by you)
Fire in my lungs, can't bite the devil on my tongue, oh no
I don't need to be loved by you
See my lips on her mouth, everybody's talking now, baby
Ooh, you know it's true, yeah

~170 000 000

She got her hair pulled back 'cause the sweat's drippin' off of her face
Said it ain't so bad if I wanna make a couple mistakes
You should know right now that I never stay put in one place

Przed nami ukazuje się ósmy z dwunastu kawałków pochodzący z albumu pt. " Plastik hearts" o nazwie #high. Zaczynając od prostego tłumaczenia słowo "High" jak możecie się domyślić może nawiązywać do wielu znaczeń lecz przede wszystkim głównym odnośnikiem jest sformułowanie nawiązujące do słówka

[high - wysoki, duży, wyniosły]. Szukając odpowiedniego znaczenia tym słówkiem możemy  określić nasz poziom doświadczenia na jaki aktualnie posiadamy   w danej czynności, którą wykonujemy czyli [I have high level experience - Posiadam wysoki poziom doświadczenia], w stanach określenie to stało się popularne gdy mówimy o oddziaływaniu różnych rzeczy na nasz organizm,

a dokładnie -  jeśli coś jest mocne, silne w działaniu mówimy [high strength].

jakie to może symbolizować znaczenie odnośnie tego utworu, możliwe że rozwiązanie poznamy w dalszej części piosenki, która rozpoczyna się w sposób nostalgiczno - melancholijnym  nastroju, i w takiej aranżacji utrzymuje się do końca utworu. Podmiot liryczny nawiązuje do uczuć bardzo trapiących czyjąś duszę lub do tych wspomnień, kiedy powierzamy komuś bliskiemu nasze życiowe rozterki - jesteśmy prawie pewni, że ten człowiek da nam rozwiązanie jak pogodzić pokiereszowane serce lecz dobrze, wiesz że trudno Ci będzie odzyskać wiarę w prawdziwe ludzkie intencje. 

Biorąc pod uwagę światy, w których się poruszamy bardzo ciężko jest dostrzec prawdziwe pragnienia dziewczynki, która od 14 roku życia stała się wzorem do naśladowania w postrzeganiu "Hollywood", pozostaje zadać pytanie, którą Miley chce pozostać Cyrus - taką, którą  narzuca świat za cenę popularności czy może jednak, tą kiedy kamery gasną i zostajesz sama pośród dzikiej prerii.

 

Aby wywnioskować występujący przekaz w tym utworze, trzeba się naprawdę mocno wysilić zwłaszcza z tego względu, że  artystka nie jest zbyt rozwiązła konstruując ten tekst - występuje w nim dosłownie 6 wersów podzielonych na dwie zwrotki, które przez większość czasu nie zdradzają nam nic innego aniżeli sentencje  zranionych uczuć w następstwie, których pojawia się ujmujące pożegnanie z osobą występującą w utworze.

s

Uczucie, w którym człowiek pozostaje w  trybie ciągłego haju musi wiązać się z  niezapomnianymi doznaniami, szczególnie wtedy kiedy ten stan wytwarza się niczym adrenalina dla sportowca, podejrzewam że tego rodzaju ekscytacja towarzyszy artystce podczas tworzenia tak emocjonalnej płyty, w następstwie której po jej ukończonym przygotowaniu - występy oraz trasa koncertowa wzbudzają w wykonawcy tysiące  rodzajów zdarzeń  tworzących pamięć dopaminowych wspomnień.

Utwór ten znaleść możecie na waszych ulubionych serwisach stremingowych, biorąc pod uwagę wyświetlenia to w roku 2022 utwór ten został odtworzony prawie 3 mln razy na jednym z serwisów muzycznych. 

Osobiście polecam ten rodzaj twórczości, ze względu na odmienny styl muzyczny połączenie nowoczesnego pop'u z starym klimatem country świetnie zdaje egzamin, bynajmniej w moim odczuciu.

Sometimes I get a little too hurt
Got my mind going places it ain't wanna go
Sometimes I get a little too low
And I can't see myself through the fire and smoke

and in my head I didn't my very best saying goodbay, goodbay

I don't  miss you but I think of you

and don't know why

I still feel high, I still feel high...

~2 841 107

Małymi kroczkami zbliżamy się do ostatnich singli na płycie pt. " Plastik Hearts " w wykonaniu Miley Cyrus, z numerem dziewiątym (9) ukazuje się utwór o nazwie

#Hate #Me. Zakładając dosłowne tłumaczenie tytułu będzie to dla nas znaczyło coś w rodzaju - " Nie cierpisz mnie, nie przepadasz za mną więc o mnie gadasz ".

W polskim slangu młodzieżowym, również występuje to słowo i  posiada dosłowne odzwierciedlenie w języku Polskim, które nosi miano - #hejt.

większość z was spotkała się z tego rodzaju określeniem zjawisk społecznych zachodzących w internecie i jak sami wiecie nie jest to pozytywna rzecz, która może spotkać nas w sieci, choć w dobie dzisiejszych serwisów społecznościowych jeśli trafimy na tego rodzaju zdarzenie w szybki sposób możemy poradzić sobie z tego rodzaju zdarzeniem. 

Czym jest dokładnie #Hejt i kogo najczęściej dotyka to zjawisko ? Odpowiedź jest krótka hejt to inaczej obrażanie, wyśmiewanie,  nie konstruktywna krytyka i tego rodzaju wypowiedzi, które nie mają na celu przekazać prawdziwych opinii o  twórczości  lub poglądach danej osoby, wręcz odwrotnie wywołane są zazdrością i bezradnością życiową tego delikwenta wypisującego do nas ten stek kłamstw.

Domyślać się możemy, że artystka ma na myśli coś odwrotnego i bardziej chodzi jej o mówienie o samej artystce lecz w sposób, który będzie oceniał jej twórczość w ramach przejrzystych i miał podłoże czysto profesjonalne. Dlatego pewnie Miley wybierze w przyszłości ten serwis, który nie skupia się na plotkach i życiu prywatnym lecz dyskutujemy tylko i wyłącznie w obrębie tego co zawarte jest w tekście piosenek śpiewanych przez artystkę.

To pierwsze wersy tego utworu, które są swego rodzaju rozmową po burzliwej kłótni, kiedy to kobieta stara się załagodzić sytuacje mówiąc, że to co zaszło między wami to jej wina - chyba w każdej kobiecie znajduje się taka cząstka uległości i próby ostatecznego dążenia do zgody między kobietą, a mężczyzną.

Podmiot liryczny  otwarcie pisze, że jeśli ktoś ma być winny zastałej sytuacji to właśnie on - ponieważ zdaje sobie sprawę, że mógł zaniedbywać uczucia, które im towarzyszyły.

Jaki jest klimat tego utwóru ? W początkowej fazie brzmi jak ballada lub swego rodzaju serenada osadzona w spokojnych brzmieniach. 

Następna zwrotka jest bardziej emocjonalna i można powiedzieć pogrzebowa i mam wrażenie, że jesteśmy w stanie poczuć ten wyrazisty smutek panujący w podkładzie muzycznym jak i wykonie wokalistki. O czym mówią następnych kilka kolejnych wersów ? To swego rodzaju pożegnanie kiedy to podmiot liryczny mówi o swojej śmierci i następstwach, które się po tym wydarzą czyli słowa skierowane do przyjaciół mówiące o tym aby pamiętać kim dla nich była i aby podczas smutku towarzyszącym podczas odejścia bliskiej im osoby - nie zatracili się w tym dniu i znaleźli w sobie siłę aby spędzić ten dzień pijąc i odurzając się pozostając z myślą, że kiedyś przyjdzie dzień kiedy wszyscy razem się spotkają w niebiańskich obłokach lub czeluściach otchłani piekielnej.

Podejrzewam, że tego rodzaju wyznanie wywoła w osobie do której adresowany jest ten muzyczny list pełno wspomnień - tych w których mieli okazje wspólnie brać udział.

To ostatnie wersy występujące w tym melancholijnym repertuarze, mówiące o myślach towarzyszących podmiotowi całymi dniami, o nieustającym cykaniu zegara, który jak na złość nie chce zwolnić oraz o przekonaniu samej siebie, że ten ktoś i tak dawno o niej zdążył zapomnieć. Reasumując wygląda na to, że osoba mówiąca w tekście chciałaby wyznać jakie emocje nią targają i co powinna zdążyć zapamiętać ta druga osoba, do której skierowane są słowa bo przecież dobrze wiemy jak szybko mija to wcielenie, w którym zdążyło nam się obudzić.

Utwór nie zawiera teledysku, a szczerze mówiąc interpretacja tego tekstu na ekranie mogłaby ukazać ciekawie wyreżyserowane sceny, jednak może to i lepiej każdy słuchacz spróbuje wyobrazić sobie tą historię w swojej wyobraźni.

Licząc wyświetlenia to nie było ich zbyt wiele, troszeczkę ponad 3 mln.

Go, ahead you can say it's my fault

it its still hurts at all

I thought one of these days you might call

when you where feeling small

I wonder what would happen if I die
I hope all of my friends get drunk and high
Would it be too hard to say goodbye?
I hope that it's enough to make you cry
Maybe that day you won't hate me

Drowning in my thoughts
Staring at the clock
And I know I'm not on your mind

~ 3 170 639

"Kolejny numer na płycie Miley Cyrus zatytułowanej "plastik Hearts" nosi nazwę " #bad #karma ". naszym zadaniem będzie rozszyfrować twórczość artystki - czyli to co zawsze miejmy nadzieję, że ten kawałek nie będzie zbyt bardzo skomplikowany. 

po pierwsze zastanówmy się nad tytułem, gdyż myślę że to będzie proste i zrozumiałe dla większości fanów, którzy słuchają nie tylko aby przesłuchać lecz są związani z danym utworem lub albumem pod względem emocjonalnym, pewnie większość z was ma w sobie coś takiego, co powoduje u was powrót wspomnień kiedy zaczynacie słuchać utworu z przed kilku lub kilkunastu lat. 

Bad Karma osobiście kojarzy mi się z " #złą #siłą lub #nieczystą #energią takie myśli przychodzą mi na pierwszą myśl. jest pewne grono osób, które wierzą w istnienie czegoś na pozór tajemniczej siły, która towarzyszy nam przez całe życie odnosząc się do naszych wyborów dokonywanych w dni codzienne - nazwijmy to sumienie, które pokazuje nam kierunek wyborów życiowych prosty przykład jeśli specjalnie przez długi okres mamy w sobie pragnienie aby komuś nie powiodło się w życiu to bądź pewien, że prędzej czy póżniej los tak odwróci karty, że to ty będziesz w takich tarapatach, których życzyłeś bliźniemu dlatego staram się w życiu wszystkim życzyć powodzenia, a jeśli za kimś nie przepadam po prostu nie wprowadzam w funkcjonowanie tego człowieka. Wydaje mi się, że większość z was posiada w sobie podobne odruchy zwłaszcza w stosunku do najbliższych Ci osób, krąg rodziny i bliskich znajomych zawsze stawiaj ich na piedestale aby kiedyś to ich energia pomogła Ci osiągnąć Twój Cel, który sobie narzuciłeś.

przechodząc do utworu - początek jest interesujące coś w rodzaju tupania piętą lecz wykonanie powstało na perkusji niezbyt skomplikowany jeden lub dwa takty stawiam, że to najprostszy z instrumentalni czyli bęben.

Teraz czas na pierwsze wersy, które kieruje do nas artystka brzmią w następujący sposób:

Tego rodzaju słowa padają na samym początku utworu, które w łatwym tłumaczeniu oznaczają, podmiot liryczny jako ducha prowadzącego coś w rodzaju podwójnego życia, który raz rozmawia z Tobą o prawdzie, którą znasz w następstwie sprzedaje Ci tą prawdę usłyszaną chwilę wcześniej. Mowa jest również nawiązująca do karmy czyli "przeznaczenia, które jest działaniem wcześniejszych wyborów" i tu próbujemy zapytać samego siebie - Czy podwójne życie jest złe i jakie sytuacje bierzemy pod uwagę? 

W refrenie słyszymy dźwięki przypominające stosunek seksualny prościej mówiąc, kobietę która próbuje dojść emocjonalnie pod wpływem bodźców zewnętrznych więc możemy się domyślić, że podmiot w poprzedniej zwrotce myśli o podwójnym życiu gdzie występuje kobieta z meżczyzną prowadzące na pozór normalne, poukładane relację, a trzecią osobą pomiędzy którymi dochodzi do zbliżenia między sobą, na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić, które z osób gra w tego rodzaju relacje partnerskie lecz już teraz, mamy świadomość że takie zachowanie nie jest eleganckie, szarmanckie, taktowne oraz na miejscu. Jest to po prostu, chamstwo skierowane do wszystkich osób biorących w tym udział ponieważ lojalność to podstawa,a jeśli zdarz się taka sytuacja to pewnie ty sam chciałbyś się dowiedzieć, że To co między wami było to zwykła pomyłka choć sami wiemy, że miłość potrafi nas omamić w sposób niewyjaśniony....

 

pojawia nam się kolejne porównanie tym razem do pająka i sieci, którą rozwija wydaje mi się, że jest to skierowane do człowieka i jego wyborów, decyzji, które wybiera. 

Kojarzycie gatunek pająków z rodziny oimatnikowatych, to tutaj natura ciekawie przedstawia te zwierzęta ponieważ, często samica zjada swojego partnera czym jest to spowodowane, trudno powiedzieć te pająki chyba mają jasno określone cele i po stosunku, każde z nich powinno podążyć w swoim kierunku, lecz jeśli samiec nie odchodzi dochodzi do sytuacji, o której mówiliśmy kiedy to samica zjada samca.

Kiedy sami z siebie nie chcemy zmienić swojego życia i postępowania to uwierzcie, że nikt nie jest w stanie wam pomóc - pamiętaj Twoja chęć zmiany musi wynikać z woli, którą w sobie posiadasz...

 

Ilu z nas wierzy w prawdziwą miłość taką od pierwszego wejrzenia ? dzisiejsze czasy pokazują nam obraz związków w całkiem innym wydaniu czyli szybki i bezzobowiązujący seks pozbawiony jakichkolwiek relacji swego rodzaju odkrywania drugiej osoby powoli i w każdym wydaniu swego rodzaju uczucie będące jak wino kiedy to istnieją dwie drogi, a mianowicie szybkie skonsumowanie z butelki, które pokaże nam tylko stan upojenia lub drugie wyjście bardziej romantyczne jak delektowanie się każdą lampką, w której z każdym kolejnym łykiem odkrywamy prawdziwą głębie wina tak więc kobiety i wino posiadają cechy wspólne więc należy pamiętać, że nie każde wino będzie nadawało się do tego rodzaju rytuału.

W tych amerykańskich piosenkach czasami, możemy okryć rzeczy o których nawet filozofowie nie mieli pojęcia, a na ten utwór spojrzało ponad 2 miliony widzów osiągając przy tym sumę:

ba

You may think I'm ghosting but the truth is I'm, a liar

I sell you what  I tell you, but you ain't a fucking buyer 

you thinkin that I'm sleepin(g) when I'm creepin in the night

they say it's  bad karma when you lived double life.

the it is bits spider went spun web of lies

I don't play the nicest but it ain't a fucking crime

I never learn my lesson so I always do it twice

they say it's bad karma when you live a double live.

I don't give a fuck, I don't believe in luck
That's why I do what I wanna do
Oh, I don't give a fuck, I don't believe in luck
I do what I wanna do 

~ 2 892 956

zbliżając się do zakończenia bieżącej płyty, a co za tym idzie jest to koniec projektu związanego z krążkiem " Plastic Hearts"  światowej wokalistki jaką jest Miley Cyrus. 

aktualnie jesteśmy przy pozycji numer 11 (jedynaście) noszącej tytuł " Never be Me", co tym razem ma dla nas przygotowane wokalistka, tego już za chwilę będziemy mogli doświadczyć. z reguły ostatnie single na płycie czasami są dopieszczonym arcydziełem stworzonym przez artystkę, aby to co najbardziej istotne umieścić na sam koniec po to żeby słuchaczowi towarzyszyły świetne wrażenia oraz emocje do ostatnich minut, to takie porównanie niczym spotkanie piłkarskie dwóch zespołów gdzie zacięta walka toczy się przez 80 minut i w przeciągu niespełna 10 minut wpadają bramki dające awans Twojego ulubionego zespołu piłkarskiego.

z przykrością w tym kawałku nie obejrzycie teledysku, ale może muzyka wzbudzi w was zainteresowanie bo przecież na odtwarzaczu winyli też nie macie możliwości oglądać teledysków i chyba tego rodzaju koneser muzyki naprawdę lubi rozkoszować się dźwiękami zawartymi na audio.

Kawałek pt. "Never be Me" na wstępie uprzedzam to nie wybuchowy kawałek z myślą o klubowiczach, lecz wolny, stonowany czasem nawet może troszeczkę nostalgiczny więc ma w sobie inny charakter niż najnowsze single, które powstają choć to wcale nie jest przeszkoda bo dzięki temu popis swoich możliwości mogą ukazać - dj'eje remiksując tego typu piosenki. 

spróbujmy odnaleźć sens umieszczony w tytule " never be me" więc w tłumaczeniu możemy rozumieć nazwę utworu dosłownie

" Nigdy nie ja/ nigdy nie bądź ze mną".

I tutaj  możemy się zgodzić, z takimi gwiazdami przekonany jestem, że nie jest "normalnie" w życiu jest to swego rodzaju ciągłe życie w świetle reflektorów, które nie należy do prostych niczym tęczowa kraina przepełniona szczęściem.

teraz sprawdźmy jakiego rodzaju przekaz literacki Miley chciała przekazać swoim słuchaczom ...

Pierwsze linie, są za nami teraz pomyślmy jak możemy zinterpretować słowa artystki bardzo możliwe, że jest tu mowa o swego rodzaju walką myśli i postanowień czyli wyborów oraz decyzji. W tekście mowa jest o czymś w rodzaju podążania po cienkim lodzie czyli podejmowania takich decyzji, które nie wyglądają zbyt dobrze po ich założeniu. Pojawia nam się również odnośnik do życia w kręgu mrocznego kriminalnego świata, lecz o co konkretnie może chodzić tego nie wiemy.

Wchodzimy w serie swego rodzaju zaprzeczeń, które mówią jakimi aspektami życiowymi podmiot liryczny chce się kierować czyli zaczynając od pierwszego wersu:

1. " Nie chcę naciskać zbyt mocno"

2. "nie chcę podążać zbyt długo tą samą scieżką"

3. "nie chce uczyć się na ciężkiej drodze, własnej skórze lub na błędach"

Troszeczkę oddalone spojrzenie odnosząc się do trzeciego wersetu, niż zazwyczaj występuje pośród zachowań ludzkich ponieważ po kilku błędach chyba zdajemy sobie sprawę, że kierunek który obraliśmy jest nietrafiony i musimy zmienić postępowanie aby zaszła zmiana, której oczekujemy lecz jest inne wyobrażenie tego zjawiska, które brzmi co ma być to nastąpi i chcemy brać życie jakim jest ale to się sprawdza tylko w przypadku całkiem dużej ilości gotówki, która pozwala nam  brać życie bez zmartwień.

 moglibyśmy te frazę podpiąć pod  figurę literacko-retoryczną jaką jest

" oksymoron " jednakże to zbytnio nie pasuje bardziej posłużył bym się określeniem " antytezy ".

kolejny akapit do rozszyfrowania, jak do tej pory jest to jedna z pierwszych moich interpretacji płytowych, która mnie wciąga do tego stopnia aby zagłębiać się w tekst z każdym kolejnym wersem. tłumacząc ten akapit w trybie podstaw angielskiego będzie to brzmiało w ten sposób:

" Jeśli szukasz stabilizacji, to nie u mnie"

" Jeśli szukasz wierności, to nie ze mną"

" Jeśli szukasz kogoś, kto będzie Twoim całym Światem - to nie będę ja"

I jak sądzicie jesteście podobni do osoby o takim charakterze, czy może jednak to wcielenie wcale do was nie pasuje ? Jeśli chodzi o mnie, teraz jeszcze nie jest czas abym zwierzał się z tego rodzaju emocji - może kiedyś na płycie zademonstruje wam swoje prawdziwe oblicze. 

Jeśli chodzi o ten akapit to interesujące przedstawienie postaci ponieważ żyjemy w świecie gdzie każdy myśli jak zapewnić sobie byt i nie martwić się co jutro nastanie, a w tym tekście mamy rzecz całkowicie odwrotną dlatego pisałem wcześniej o różnorodności charakterów gwiazd z różnych środowisk w szczególności z Ameryki, tam to jest całkowity odrębny świat.

Następne akapity ukierunkowane  są również na relacje międzyludzkie i własne postępowania, tym razem odnoszą się do :

1. " Nie chcę abyś był w otoczeniu mroku / ciemności"

2. " nie chcę wpływać na Twoje serce/uczucia"

3. " Nie chce nigdy Cię opuszczać / zostawiać samego"

Jak sami możecie zauważyć w piosence jest spore zamieszanie raz podmiot liryczny mówi, o braku uczuć trudnych zmaganiach z bliskimi jej osobami, ale z drugiej strony jednak pojawia się lojalność do drugiej osoby, wynikająca z trzeciego wersetu  tam właśnie widzimy przywiązanie i nadzieję, że niektórych osobach w pewnym stopniu nam zależy.  mówiąc do osoby tego rodzaju słowa -

 " nie chcę abyś  miał coś ze mną wspólnego" 

pokazujemy, że pragniemy ochronić tą drugą osobę. wiedząc że nasze podróże do krain ciemności są szlakiem trudnym do opuszczenia lecz jeśli człowiek pragnie zmian to wszystko jest do osiągnięcia.

Ostatnie wersety, które pozostały nam do ciężkiego rozkminienia mam nadzieję, że jest to dla was w jakimś stopniu ciekawe i zrozumiałe zostając ze mną w tego rodzaju projektach ciagle będziemy starali się aby podwyższać poprzeczkę i pokazywać nowe nurty w muzyce. Jeśli chodzi o ten akapit to leci to tak: 

 

" Nie mogę zbliżać się blisko do słońca "

" Kochanie, jesteś tym jedynym wybrankiem"

" Nigdy Cię nie okłamałam "

" Ty jesteś tym, który odsuwa mnie od palącego ognia "

" Ponieważ, liczysz się tylko ty"

" nigdy, Cię nie okłamałam" 

Pojawiają się tutaj prawdziwe wyznania , obietnice i nadzieja tlącą się niczym żarzący się węgiel rozgrzany do czerwoności. jaki nasuwa nam się morał z całej tej historii powiedzmy, że nawet najbardziej skrywane uczucia drzemiące w osobie, która w idealny sposób ukrywa swoje uczucia nie afiszując się z nimi przez całe lata jest w stanie poznać takiego człowieka przez ciąg swojego istnienia, który będzie potrafił dotrzeć do niej i wyzwolić w niej siłę do odnalezienia nowych postanowień życiowych, które pomogą jej obrać kierunek jaki przez lata nawet nie przypuszczała aby obrać....

także jest to już koniec tej aranżacji, piosenka ta osiągnęła liczbę  ponad 5 milionów w jednym z serwisów stremingowych...

 

" I know I do this every time

I walk the line, I play with fire

and I stop my self before the crime

I walk the line yeah, I play with fire..."

But if you're looking for stable

that never be me
If you're looking for faithful

that never be me
If you're looking for someone to be all that you need
That never be me

If you're looking for stable,

that'll never be me
But I hope that I'm able to be all that you need

I don't wanna pushy way too much

I don't wanna lean that way too far

I don't wanna ever lear the hard way

I don't wanna keep in you dark

I don't wanna gamble with you heart

I don't  wanna ever leave you lonely

Can't get too close to the sun 
Baby, you're the only one, oh 

 I'd never lie to you, baby, oh 
You give me a reason to run from the fire
'Cause, baby, you're the only one
Oh, I swear I'd never lie

~ 5 167 444

 

Znaleźliśmy się przy ostatnim tracku zwanym „ Golden G String” pochodzącym z płyty pt. "plastic Hearts" amerykańskiej artystki znanej jako Miley Cyrus.  Jakie wzorce przyjdzie nam interpretować tym razem, jakich doznań możemy się spodziewać jako słuchacze ? Krok po kroku będziemy starali się rozwikłać zagadkę, którą ukryła autorka pisząc ten album, a więc zaczynajmy. Tytuł niewątpliwie intrygujący i niebanalny w tłumaczeniu na Polski język może odnosić się do różnych rzeczy np. Golden to oczywiście złoty ale już samo słówko „String” - może nawiązywać do struny lub sznurka lecz moim zdaniem ten wyraz może prowadzić do przenośni odnosząc się do  „Kobiecych złotych Majtek”. Zapytacie skąd u mnie takie porównanie, buszując po kartach google.com natknąłem się na ikonę odnośnik do tego klipu i tam ukazuje nam się zdjęcie przypominające bieliznę przeznaczoną dla Pań, szybko powiązałem te wyrazy ponieważ w Polsce i w różnych krajach na Świecie właśnie na bieliznę tego typu mówi się „Stringi” czyli te dwa słowa zarówno angielskie i Polskie są w pewnym stopniu bliskoznaczne. Na tym etapie nie mam pojęcia do czego mogą metaforyzować tego rodzaju porównania, możliwe że to tylko pewnego rodzaju wstawka, która nie ma w sobie ukrytego dna albo jest to element większej układanki nie zapominajmy, że cała płyta w pewnym stopniu ocieka niewinną sexualnością - stąd pojawienie się tego rodzaju niewidocznego kąska. 

Przejdźmy do kolejnej części naszych rozważań, czasami czuje się jakbym pisał kazanie dla jakiegoś chwalebnego pastora lecz jestem przekonany, że w tego rodzaju powołaniu mógłbym się odnaleźć gdyż pastor jako jeden z nielicznych pomiotów Stwórcy, to właśnie on może zakładać rodziny i mieć dzieci to w znacznym stopniu ułatwia Prace na rzecz Watykanu. Pomińmy tego rodzaju  odwieczne rozterki stolicy Apostolskiej, ludzie wolno się uczą.  

Utwór zaczyna się w sposób przyjemny, spokojny oraz delikatny dla ucha wsłuchując się  usłyszeć możemy pianino lub fortepian bynajmniej myśle, że jest to dźwięk klawiszowy choć mogę się mylić. Jest to główna linia melodyczna do której co pewien czas dorzucane są inne instrumentale tworząc przy tym utworze niesamowicie zróżnicowany klimat. 

Tak brzmią pierwsze wersy tego utworu w języku angielskim, postaram się przełożyć to na wersje w polskim wydaniu brzmiącej w sposób następujący: 

Wnioski, które nasuwają nam się po pierwszej zwrotce jest to na pewno potwierdzenie wspomnianych wyżej domniemań związanych z „Kobiecymi majtkami” zauważyć możemy, że dobrze zinterpretowaliśmy tytuł Piosenki. Położone w stanie California miasteczko o nazwie Montecito to malownicze tereny tuż przy brzegu Północnego Pacyfiku. Podmiot liryczny nasuwa przemyślenia dotyczące swojego życia kierując pytania, które zawsze człowiek stawia samemu sobie co przekłada się na decyzje które bezpośrednio oddziaływują na życie, aby życie było darem, który otrzymujemy aniżeli klatką, w której trzyma nas establishment społeczny.

Tudzież czytamy refren, który brzmi następująco: 

Świat w niektórych miejscach wygląda bardzo zróżnicowanie w jednych stronach świata panuje totalny głód i brak wody pitnej w drugich zaś woda napełnia baseny po brzegi każde z tych miejsc ma swój odrębny klimat i urok, który oddziaływuje na nas w inny sposób i to chyba dzięki tym różnicą człowiek jest w stanie dochodzić do pewnych wniosków, to coś na rodzaj księżniczki która całe życie mieszka w Zamku, po czym wyrusza w podróż po całym Świecie i widzi często małe miejscowości, w których szkoła bądź szpitale oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów to niektóre z rzeczy, które pomagają odmienić jej dotychczasową osobowość. Porównanie chłopców grających w karty lub w gin i sam już nie wiem czy chodzi o dobrą zabawę czy może o upojenie się dobrym jagodowym Ginem. Bycie rozsądnym szaleńcem wydaje się być dobrym rozwiązaniem możemy pozwolić sobie robić to co innym przychodzi z trudnością - szaleństwo może również posiadać drugą twarz z rodzaju bardziej niepoprawnych zachowań jak jazda pod wpływem alkoholu lub prowadzenie pojazdu pod prąd ( w przeciwnym kierunku) więc szaleństwo objawia nam się w różnym stopniu działania myślę, że maczanie w sosie jalapeno soczystych Hot Wings to też szaleństwo, które każdemu z nas wyjdzie na zdrowie w moim przypadku lubię napadać na Banki całego świata to chyba nie jest przestępstwo, prawda ? ;)

Kolejna zwrotka w wolnym tłumaczeniu zowie się tak:

Jak te słowa możemy zinterpretować, czy ciało każdego człowieka jest czymś w rodzaju kawałka duszy rozrzuconego po całym Świecie, który odpowiada odrębnej osobie ale w gruncie rzeczy po złączeniu kilku cząstek powstaje ten właściwy człowiek. Idąc tym tropem możemy podjąć się pewnego założenia, że myśli które przecież posiada każdy człowiek są wielką bazą danych z których te pojedyczne jednostki mogą korzystać na wzajem lecz ludzie o odrębnym charakterze bądź osobowości nie mają dostępu do bazy tamtego grona osób lecz tworzą kolejną grupę osób, która korzysta z innej bazy w której są odrębne myśli, przekonania bądź upodobania. Na swojej drodze spotkałem dwie podobne do siebie osoby, coś w rodzaju klonów które nie były spokrewnione ze sobą więzami krwi lecz te dwie postacie posiadały podobne nawyki społeczne i żywieniowe, lubiły podobny lub ten sam zapach perfum, styl ubioru oraz posiadały bardzo zbliżony tok rozumowania to pokazało mi, że może istnieć coś w rodzaju kodu którym zaprogramowany jest umysł ludzki czyli mówiąc prościej Bazy danych i jej pobocznych.

Odbiliśmy od muzyki w klimat niczym z starożytnych kosmitów ale przejdźmy dalej, czy w naszym społeczeństwie występuje coś w rodzaju udawanej miłości, pozornego uczucia i sexu oczywiście, że tak ludzie dla pewnych wpływów są w stanie kłamać i udawać to zjawisko pojawia się coraz częściej i chyba to kierunek drogi idący  ku gorszemu niż lepszemu. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że ludzie coraz częściej nie boją się mówić publicznie o swoich emocjach, pobudkach sexualnych do płci przeciwnej ale również do osób homoseksualnych według mnie to zjawisko normalne, jeśli tacy ludzie się rodzą to trzeba to uszanować dopóki nie krzywdzą bliźniego to mi osobiście nic w tym nie przeszkadza aby funkcjonowali w teraźniejszym społeczeństwie. Każdy człowiek chyba raz w życiu chciałbym posiadać jakieś moce, to typowe jazdy po obejrzeniu chociażby X-menów to tam grupka osób kierowana przez Dr. Xawiera próbuje uratować świat przed nadciągającymi siłami zła, a jak to ma się do nas jakimi mocami chciałaby władać autorka tekstu, któż to wie jakie ciemne moce skrywa nasza bohaterka. Jeśli o mnie chodzi to moim marzeniem jest moc panowania nad tworzonymi przeze mnie Horkurksami oraz móc władać siłami natury, tak na przyszłość chciałbym abyście mieli tego Świadomość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tłumacząc to na język ludów polskich będzie to brzmiało w sposób następujący:

Analizując tą zwrotkę, możemy zauważyć w tekście zaczątek myśli o tajemniczym mężczyźnie który siedzi na krześle bądź fotelu, jakiego typu jest to krzesło ? Czy jest to krzesło dębowe, mahoniowe lub po prostu czy jest to nawiązanie do któregoś z władców obradujących na Tronie ? Powstają zagmatwane pytania, a tak na prawdę jakie znaczenie ma tego rodzaju porównanie ?Rozpatrując wszystkie możliwości możemy dojść do pewnych wniosków, które nasuwają się same przez się czyli jeśli to był mężczyzna dający rady był pewnie w podeszłym wieku ponieważ mędrcy to raczej ludzie z pewnymi przeżyciami na swojej drodze życia. 

Serce jak Żelazny skarbiec może oznaczać człowieka, który trzyma swoje uczucia bardzo mocno skrywane w sobie i nie jest osobą, która zbytnio ukazuje je na zewnątrz. Cechować takiego człowieka również może być fakt, że swoje prawdziwe uczucia schowane ma gdzieś głęboko na dnie duszy w tym przypadku dusza może oznaczać skarbiec ponad to nie pozwala dopuszczać innych ludzi do tych uczuć, które specjalnie ukrył bardzo możliwe, że jest to bariera po innych złych doświadczeniach w jego życiu. W każdym państwie koniec z końcem wiąże się inaczej, czym biedniejsze państwo tym trudniej poradzić sobie z ciągle pędzącą inflacja i kosztami związanymi z codziennym życiem, czasami wydaje mi się, że w Ameryce ludziom żyje się jak pączkom w maśle. Więc co z tym światem jest nie tak, czy nie mogłoby być tak aby każdy mógł w każdym zakątku na świecie żyć na przyzwoitym poziomie ? Wydaje się, że jest to problem nie do rozwiązania ponieważ tak zbudowany jest system na Planecie Ziemia, mam nadzieje że ludzie tworzący nową planetę oczywiście jeśli do tego dojdzie to człowiek nie powtórzy błędu przeludnienia i nie doprowadzi do podobnego stanu który zniszczy aktualnie zasiedloną Planetę.

#666 #/\ 

Rywalizacja zawsze ma pozytywny charakter dzięki, której uczymy się przezwyciężać nasze słabości oraz pomaga nam rozwijać umiejętności wybranej przez nasz dyscypliny czy to w grach sportowych, teleturniejach wiedzy jak również w muzyce. Wiedząc, że nie tylko my staramy się stanąć na przysłowiowym podium daje nam to siłę, która pobudza naszego ducha walki czy nie o to chodzi w rywalizacji ? Rywalizacja powinna stanowić nieodłączna część tej gry, a zwycięzcy prędzej czy póżniej będą musieli zrobić miejsce dla młodszych i ambitniejszych pamiętając przy tym, że jedynego Zwycięstwa nie można odebrać tego zdobytego na Igrzyskach olimpijskich tego rodzaju zwycięstwo jest wyróżnieniem przypisanym na całe życie sportowe, każdego sportowca.

Pewnie większość z was nie pamięta ile ciekawych rzeczy zdążyło się wydarzyć w 1969 roku są to między innymi : Zaprzysiężenie 37 prezydenta Stanów Zjednoczonych Richard’a Nixon’a, wydany również został album muzyczny przez The Beatles „Yellow”, w meksyku spadł meteoryt Allende oraz Finlandia została przyjęta do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w skrócie „OECD”. Tego rodzaju wydarzenia to tylko jedne z nielicznych, które miały miejsce w tamtych latach, a co właściwie przypominają mi liczby 96 i 69 ? Przewracając karty historii możemy natknąć się na słynnego amerykańskiego koszykarza Ronald’a William Artest grającego w jednej z drużyn właśnie z tym numerem 96 najbardziej znany szerszej publiczności jako zawodnik drużyny Los Angeles Lakers, zaś numer 69  znany chyba wszystkim małym i dużym „ erotomanom” jest to po prostu pozycja do pracy dla Romantycznych par spędzających upojne chwile w Łóżku. #end

Utwór dotychczas (07.2022) przesłuchano  ponad dwa miliony razy, oczywiście dane dotyczą jednego z popularnych serwisów muzycznych.

„I woke up in Montecito

I was thinking about my life

And the questions made more questions 

Starin out into the night

Yes I’have worn the golden G-string

Put my hand into hellfire

I did it all to make you love me and to feel alive”

„Obudziłam się w Montecito

Sporo myślałam o moim życiu

Zadawałam sobie pytania, które nasuwały więcej pytań

Patrząc w kierunku Nocy

Założyłam złote stringi

Wkładając rękę w otchłań piekła

Zrobiłam to wszystko po to abyście poczuli miłość, którą was darze i abym czuła, że żyje..”

Zrzut ekranu 2022-08-19 o 13.17_edited.j

„ Oh, that’s just the world that we’re livin in

The old Boys hold all the cards and they ain’t playin gin

You dare to call me crazy, have you looked around this place ?

I should walk away

But I think I’ll stay”

"Starsi chłopcy trzymają karty i nie grają w gin

Nazywasz mnie szaloną, a czy spojrzałeś na To miejsce ?

Powinnam odejść,

Powinnam odejść, lecz myśle że zostanę…”

„There are layers to this body

Primal sex and primal shame

They told me I should cover it

So I went the other way

I was Tryin to own my power

Still I’m Tryin to work it out

And at Least it gives the papers something they can write about.”

„ To ciało ma warstwy/powłoki

Prymitywny sex i udawana rozkosz

Powiedzieli mi, że powinnam to ukryć

Więc poszłam inną drogą

Próbowałam zdobyć swoją siłę

I próbuje ją rozgryźć 

Przekazuje to prasie, dzięki temu mają o czym pisać..”

„So the mad man’s in the big chair

And his heart’s an iron vault

He says „ if you can’t make ends meet, honey it must be your fault”

We all focus on the winners

And get blinded by their shine

Maybe caring for each other’s just too 1969”

‚O, tak szalony mężczyzna siedzi na dużym krześle

A jego serce to żelazny skarbiec

On, mówi : „ Jeśli nie możesz związać końca z końcem, złotko to musi być Twoja wina”

Wszyscy skupiamy uwagę na zwycięzcach 

Dajemy przytłoczyć się ich blaskiem

Możliwe, że troszczenie się o siebie jest zbyteczne jak w 1969”

~ 2 138 164

bottom of page