top of page

WJNWJ

NWJ

U JACY

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

GRANIECKI

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

DISCO NOIR

TED-EF // MELODIA SIR - MICH PRESENTE

Zrzut ekranu 2020-04-6 o 22.31.00.png

Dobry, Dobry ! 

W tym artykule, bądź w tej części prenumeraty przyjrzymy się okładce graficznej płyty TEDE pt. "DISCO NOIR". Uprzedzam, wszystkich mistrzów świata to co piszę nie musi się spodobować powiedziałbym lepiej to ma was wkurzyć. 

Na co zwracam uwagę ja jako kupujący oraz grafik który udaje informatyka ? Po pierwsze kolorystyka, układ rozmieszczenia elementów na okładce oraz najważniejsza jest dla mnie prostota ale także przejrzystość. 

Zrzut ekranu 2020-04-6 o 22.31.07.png
Zrzut ekranu 2020-04-6 o 22.30.53.png

Najnowsze dzieło na pewno odbiega od większości rzeczy, które tworzyła ekipa Wielkie JOŁ w mojej opinii przy natłoku tylu artystów, płyt które wypuszczają inni wykonawcy ta okładka nie jest odgapiona ani zerżnięta od konkurencji. Pan Jacek, posiada swój indywidualny gust często gęsto wygrywa i tak jest tym razem, okładka jak najbardziej na "PLUS", teraz zostaje tylko czekać na krążek.

Zrzut ekranu 2020-04-6 o 22.50.24.png
Zrzut ekranu 2020-04-6 o 22.49.33.png

Na blat kładziemy wycinki, pochodzące z klipu pt."KIEDY KEPTN" z albumu powstałego w 2016 roku. Osobiście nie posiadam tego krążka, lecz co mogę zaznaczyć ten album w moim odczuciu jest mi bardzo bliski. Większość tych kawałków słucham do dnia dzisiejszego i emocje, które wzbudził we mnie wtedy - towarzyszą po dziś dzień choć minęło dokładnie 4 lata.

O, teraz odpocznijmy przez chwilę skupiając naszą uwagę na powyższej ikonce, bądź logotypie jak kto woli. ;)

#HOT16CHALLENGE II // DISCO NOIR

Którego artysty szesnaście wersów wzbudziło największą uwagę ?

Przyszedł czas na drugą odsłonę potocznie mówiąc 16-nastu wersów zainicjowaną przez reprezentanta i założyciela SB-maffii - rapera Solara.

Jak wielu z was mogło zauważyć zwrotek poszczególnych muzyków - artystów ze świata rodzimej sceny HIP-HOP-owej było od groma. 

W tej próbie wziął również założyciel rodzimej Warszawskiej grupy muzycznej muzyk TEDE czyli główny zarządca przedsiębiorstwa WIELKIE JOŁ (PLNY TEXSTYLIA).

Zrzut%20ekranu%202020-05-17%20o%2022.30_
Zrzut ekranu 2020-05-17 o 22.31.51.png

Moim skromnym zdaniem w tym roku Jacek nie zrobił mega oszałamiającej szesnastki, jak w poprzedniej edycji konkursu, lecz jak to mówią nie zawsze można być najlepszym w każdej grze. 

Możemy jasno, bez ściemy powiedzieć sobie - Tym Razem szesnastka rapera nie była w stanie wyeliminować resztĘ konkurencji z krwiobiegu lecz Warszawski muzyk usadowił swoje miejsce w ścisłej dziesiątce subiektywnie rzecz ujmując. 

Porównując wyświetlenia również nie są one mega powalające jak wykonawcy, który rzucił rękawice Jackowi czyli "Szpaku" z Bor-u, jak dla mnie to on wspiął nie na wyżyny i obok Palucha zaprezentował najciekawszy numer.

Zrzut ekranu 2020-05-17 o 22.30.53.png
Zrzut ekranu 2020-05-21 o 23.52.48.png

Ciekawym akcentem będzie porównanie oczywiście po czasie statystyk, zjawiskiem które przytłoczyło w większości cała scenę polskiego hip-hopU BYŁO WYSTĄPIENIE NASZEGO DOTYCHCZASOWEGO PREZYDENTA Andrzeja dudy. 

osobiście dla mnie (w moim odczuciu), pewnie również dla was był to wielki szok ale raczej tylko i wyłącznie pozytywny z tego względu, iż tylko i tylko i Wyłącznie w Polsce mogło dojść do takiej sytuacji w której głowy najwiekszych państw na świecie zazdroszczą władzą takiego posunięcia.

bottom of page