top of page
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 16.38.37.png

W dzisiejszej sztuce interpretacji Fonograficznej zetkniemy się z rdzennym brzmieniem muzyki Hip/hop -rap and Soul, nie jest łatwo określić jeden główny kierunek melodyczny z tego względu, że dwójka artystów sięga do zróżnicowanych aranżacji.

Zagłębiając się co nieco w historie Muzyki Amerykańskiej, możemy się dowiedzieć że wiele tamtejszych Rodowitych styli muzycznych takich jak Blues, jazz, country czy też pop/RAp ukierunkowały brzmienie dźwięku na globalnej scenie.

Tematyką naszych rozważań stanie się soundtrack wykorzystany w filmie

Komediowo / rozrywkowym pt. " Mac and Devin Go to High School ".

Większość z was pewnie oglądała przygodę dwójki studentów, których głównym zadaniem jest ukończenie American School lecz jak zdajemy sobie sprawę nie jest to dla wszystkich tak proste jak się może wydawać - czeka na nich wiele pokus takich jak Trawkapiękne młode cheerleader's i Tona wzorów algebraicznych do wyuczenia.

Scieżka dźwiękowa składa się z 14 utworów, jednak jeden z nich to Bonus Track oraz drugie audio dodawane wyłącznie przy preorderze.

aranżacja melodyczna całej płyty jest nad wyraz bardzo spokojna, wyrafinowana -  

utwory wyciszające pomagające  nam się  odprężyć jak i te które skłaniają nas do odpoczynku i refleksji. 

 dokładnie, te w których aż czuć zapach unoszącego się

Medical American Kush.

Nurtujące pytania:

1. Ile Teledysków zostało stworzonych na potrzeby tej płyty oraz jaki odsłuch osiągnęły poprzez pryzmat wyświetleń ?  

2. Jakie trzy Klipy osiągnęły największą liczbę wyświetleń ? 

3. Który utwór Twoim zdaniem jest najbardziej bliski Twoim upodobanią muzycznym ? 

title of the Movie ;

Mac and Devin Go to High school.

Actors and Musicians :

Wiz Khalifa & Snoop Dogg.

1. "Smokin on"

2. "I get Lifted"

3. "You can Put it in a Zag..."

4. "6:30"

5. Talent Show

6. Let's go study

7. "Young , Wild and Free

8. Og 

9. French in Hell ;) "inhale"

10.  It Could Be Easy

11. World Class

12. That Good

13. High School (bonus track)

14.  De'v Song (wyłącznie preorder)

Liczba Teledysków stworzona na poczet tego Soundtracku do filmu pt. Mac and Devin Go to High School wynosi - 5 

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.37.16.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.36.34.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.43.16.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.58.50.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.59.05.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.45.58.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.46.20.png
Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.48.52.png

Teledysk z największą liczbą wyświetleń tytułuje się " Young, Wild and Free" feat Bruno Mars. Klip ten został odtworzony blisko 641 000 000 milionów razy

 od 2011 do 2021 roku.

Klipy, które osiągnęły największą liczbę wyświetleń to :

That Good, French Inhale oraz Young, Wild and Free. 

Biorąc statystyki do analizy dochodzimy do wniosku, iż muzyka z teledyskami w tle generuje lepsze wyświetlenia oraz częściej pokazuje nam się w promowanych filmach w serwisie.

W mojej opini utwór pt. Smokin On najbardziej zaskarbił moje upodobania, ze względu na ciekawą energię panującą w tym klipie.

Dane oraz niektóre screenshoty pochodzą z serwisu Youtube.com oraz lyricfind.com napisy przepisali dla Państwa :

Songwriters: Calvin Broadus / Christopher Gholson / Jordan Houston /

Cameron Thomaz

 lyrics © Sony/ATV Music Publishing LLC, Warner Chappell Music, Inc, BMG Rights Management

Pierwszy utwór na liście zatytułowany

" Smokin On " artystów Snoop Dogg & Wiz Khalifa

jak można się domyśleć Track*  w głównej mierze odnosi się oraz opowiada o paleniu Marijuany  w celach rozrywkowych ale nie tylko ponieważ to lekarstwo pomogło wielu tysiącom ludzi W stanach Zjednoczonych, którzy borykali się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi oraz osobą po urazach na tle nerwowym "psychicznym" czy też ludziom uzależnionym od twardszych narkotyków.

Ciekawostką jest, fakt że z terapii Konopnej korzystać mogli weterani wojenni (żołnierze) którym to leczenie pomagało zaadaptować się w Środowisku ludzkim po powrocie z tak zwanych Misji tudzież "Pola Bitewnego".

W tekście możemy usłyszeć również porównanie do wszechobecnej Zazdrości panującej na Świecie, ale to chyba czynnik ludzki który jest już w nas zakorzeniony i trudno będzie nam się nauczyć, iż duża ilość pieniędzy nie przybliży nas do bycia naprawdę szczęśliwym. 

Lepiej żyć w Średniej klasie społecznej oraz otaczać się ludźmi którzy naprawdę Cenią Cię za to Kim jesteś a nie jakie masz LAmbo W garażu.

To minie jak zmiana Pi taki Trick.

Zrzut ekranu 2021-07-25 o 13.23.12.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#moon #kis #oko #kino #komin #kim #son

Drugi Utwór nas liście nosi tytuł : "I Get Lifted"

wykonywany również przez duet Wiz Khalifa oraz Snoop Dogg.

Jak tutaj wygląda oprawa muzyczna, jakie dźwięki przepełniają ten utwór? 

Główna linia melodyczna przypomina jakbyśmy zapadali w głęboki sen, dźwięki są bardzo zmiękczone, okraszone cykaczami w tle. 

Usiądź teraz w Fotelu oczyść myśli, odpręż się włącz swój gramofon i ?

a jeśli nie posiadasz Gramofonu, to ?

 po przesłuchaniu pewnie będziesz się czuł tak samo jak wtedy kiedy postanowiłeś przeczytać to do końca... 

głos kobiety w refrenie ukazuje zjawiskowy i urokliwy nastrój tego singla, można się poczuć bardzo odprężonym i zrelaksowanym, Świetna wokalistka pasująca idealnie do klimatu jakim jest jazz. Czy znasz może autorkę refrenu w tym kawałku ? 

Zrzut ekranu 2021-07-25 o 14.04.45.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#fed #figi #ted #filed

trzeci utwór na liście nosi tytuł:

"You can Put it ina Zag, I'mm it in a Blunt"

 Wieczna walka o terytorium to w Ameryce północno-południowej chleb powszedni. od lat Gangi przepychają się w staraniu o zdobycie klienta, cofając się kilka naśle lat w wstecz na pewno grałeś w taki tytuł jak GTA - tak ta kultowa strzelanka, która na całym świecie osiągnęła ogromny sukces grywalny jak i sprzedażowy.

To właśnie tam mogłeś ujrzeć namiastkę jak  wyglądało prawdziwe USA, pamiętaj jednak w Telewizji pokazują Ci to co jest wygodne dla firm, korporacji oraz rządu - wybieraj  więc MEDIA z rozwagą, gdzie występuje dyskusja kulturowa, polityczna " bo dotyczy Twoich Spraw życia codziennego - dialog  oparty o różne dziedziny nauki, biznesu itp. oraz stację w której występują znane Ci Osoby, postacie aniżeli Ci których wyhodowało Brudne Hollywood. (books in ist the way from Hell)

MEDIA pokazujące Ci prawdę - Taką Informacje która Twoim zdaniem pomaga rozwiać Twoje wątpliwości i po zetknięciuz nią w środowisku realnym możesz śmiało potwierdzić, że to Co Gadał Pan w Telewizorze zgadzało się z tym czego doświadczyłeś.

 

   bo jak wiemy jeśli masz dobry produkt to ludzie będą do Ciebie wracać -  tak jest ze wszystkim to nie ważne czy sprzedajesz Telewizor, Pralkę lub Burgery. 

Jak możemy się domyślić Państwo Amerykańskie aby zażegnać ten odwieczny problem postanowiło dać Tym ludziom szanse w postaci legalnych Biznesów konopnych, więc jeśli jesteś palaczem to na pewno Marijuana od Wiza i Snoopiego będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Jeśli chodzi o brzmienie Muzyczne to również ten kawałek oparty jest o spokojną i relaksującą Aranżację. Prosta Linia melodyczna, charyzmatyczny głos tego duetu jest dopełnieniem tego wykonu.

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#gaz #Yoga #Tina #bannan #cat

Czwarty utwór na płycie nosi tytuł

" 6:30"

Do czego może nawiązywać to nazewnictwo ? Możemy rozpatrywać to na milion sposobów lecz co przychodzi mi  pierwsze na myśl to godzina pobudki

"TAK ZWANY WAKE Up", 

choć mogło by się wydawać zbyt proste.

rozkładając to na czynniki pierwsze liczba 6 symbolizuje charakterrównowagę oraz  pewnego rodzaju rozwagę w podejmowaniu przez nas różnych decyzji zaś liczba 3 oznacza Harmonię oraz boskość.

Liczba 0 może oznaczać w pewnym sensie dopełnienie gdyż nie jest to ani początek aniżeli koniec.

Zagłębiając się w Muzykę słyszymy ciekawy, intrygujący bit skonstruowany na aranżu pochodzącym z instrumentu jakim jest perkusja, w moim odczuciu dla mnie strzał w dziesiątke, konkretne narzucenie odmiennego, indywidualnego stylu doboru dzwięków - wiedząc, że rynek muzyczny jest tak wielki, a jednak potrafili stworzyć coś na pozór old-school.

Raperzy opowiadają w tym kawałku o czasach w których nie było zbyt dużych perspektyw na przyszłość, a teraz cieszą się paląc dobre zioło wypłukane z  chemicznych związków nawet podróżując samolotem na których skrzydłach zawieszone są Karaluchy.

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 15.48.17.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#gaz #Yoga #Tina #bannan #cat

Piąty utwór na płycie nosi nazwę

"Talent  Show."

łatwo się domyślić, że cały album okraszony jest w tematyce Marihuany począwszy od akcesorium służącego do palenia po bletki w które zawijasz to "niby" najlepsze g*wno - tak w taki sposób raperzy nazywają ich Towar. 

Wersy są tak zróżnicowane, teksty są napisane w taki sposób że tylko rdzenny Amerykanin mógłby je spróbować rozszyfrować. 

"Nie znam się na waszym slangu, ten Brązowy styl przekracza moje IQ".

Również aranżacja muzyczna oparta na perkusji lecz słychać miejscami saksofon jak i bębny. 

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 15.50.45.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#gaz #Yoga #Tina #bannan #cat

Szósty tytuł na płycie to

"Let's go Study"

W sumie intrygujące nazewnictwo z lekką dozą metaforyzmu -

pewnie domyślacie się dlaczego ?

Nauka, poszerzanie wiedzy oraz Horyzontów ciągły trening nad sobą aby stać się człowiekiem, który w dorosłym życiu będzie w stanie poradzić sobie z trudami doczesnego Świata wiedząc, że z roku na roku jest coraz trudniej i gorzej,

ceny produktów wzrosły nieproporcjonalnie w niektórych krajach do zarobków - 

tak młody Studencie, niedługo prawdziwe życie Cię czeka - życie przynoszące prawdziwe rachunki, zamiast książeczki  na oceny..

Dlatego Edukacja oraz wsparcie finansowe młodych Amerykanów zawsze powinno być na pierwszym miejscu, wiedząc że nie wszystkie Amerykańskie dzieci mają takie same możliwości zwłaszcza należy pamiętać o Czarnych i Białych nastolatkach z uboższych regionów Stanów Zjednoczonych.

Poziom szkolnictwa w Ameryce wydaje mi się, że jest na dobrym poziomie patrząc na osiągnięcia nie tylko w zakresie sfery Techniczno-naukowej ale również sportowej co widać na Tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo - gdzie Stany Zjednoczone plasują się na Podium w klasyfikacji Medalowej. 

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 15.52.52.png
Zrzut ekranu 2021-08-6 o 14.36.21.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#gaz #Yoga #Tina #bannan #cat

Siódmy Track nosi tytuł

"Young, Wild and Free"

w którym Wiz Khalifa oraz Snoop Dogg gościnnie zaprosili Bruno Marsa czyli artystę o niesamowicie kreatywnym wokalu.

Jest to utwór, który  spodobał się bardzo szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie. czym ten kawałek zasłużył na tak pozytywny odsłuch ?

Jestem pewny, że składa się na ten sukces wiele elementów  - począwszy od strony muzycznej, utwór ten ma brzmienie bardzo radosne, spontaniczne, szczęśliwe które wprawia nas w imprezowy nastrój.

Kolejnym czynnikiem to Świetny rap Panów w sumie nic dziwnego jak robią to już przeszło

( Wiz Khalifa oficjalnie od 2005 roku w branży muzycznej )

&

 ( Snoop Dogg Oficjalnie od 1992 roku w branży muzyki )  

przyspieszenia, zwolnienia i refre,  który zapada na długo w pamięci. 

Takie aranżacje Świetnie oddają klimat Stanów Zjednoczonych.

Chcielibyśmy się do czegoś tutaj przyczepić lecz nie ma do czego, dodatkowo Klip Video zmontowany na wysokim poziomie ale również i z pomysłem.

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 15.56.12.png
Zrzut ekranu 2021-08-6 o 15.24.38.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#andy #fan #rey #niga #dil #rang

Ósmy utwór na krążku nosi nazwę: 

"OG".

Nazwa nawiązuje do pewnego skrótu który w oryginalnym znaczeniu przedstawia nam się w sposób następujący :

( #Oryginal #Gansta [#og] -  to nazewnictwo często występuje zza Oceanem w kulturze Muzyki miejskiej Rap&hip-hop oznacza prawdziwego Gangstera* )

Skrót "OG" to nie tylko ta forma znaczenia, którą możecie przeczytać  w powyższym tekście. jest to również nawiązanie do jednej z lepszych odmian Marihuany, którą doceniają growerzy na całym Świecie, została doceniona na kilku prestiżowych festiwalach Konopnych.

 

O czym w skrócie jest ten utwór ?

Wydaje mi się, że jest to opowieść Muzyków o jednej małej imprezie którą mogli przeżyć w swoim zaczarowanym życiu. 

Linia melodyczna w tym kawałku oparta jak cała płyta na stonowanych, łagodnych oraz moglibyśmy powiedzieć na flegmatycznych dźwiękach.

Jedyna rzecz, która mnie ciekawi to występowania w bardzo dużej ilości słowa :

-niggas-*

Myślę, że było to spowodowanem buntem establishmentu muzyków przeciw dyskryminacji ludzi ze względu na inny kolor skóry, stąd tak dużo słów "Czarnuchu" w tym tekście.

Zrzut ekranu 2021-08-12 o 11.58.25.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#go

Dziewiąty track na liście tytułuje się :

" French inhale".

Wykonanie tego numeru oparte jest o gładkie oraz zmiękczone melodie  

niczym koronkowa narzutka zdobiona kaszmirowym aksamitem.

nastrój przypomina mi obraz gdzie dwoje zakochanych wpatrzonych tylko w siebie ludzi, siedzących nieopodal klifu nad Zachodnim wybrzeżem stanu California.

w oparach dymu, czerwonego wina i koszyka  tropikalnych owoców wyznają sobie miłość, aż po wieki.

Styl wykonania teledysku do tego utworu, według mnie niesie za sobą podobną scenerię, jeśli tylko w odpowiednim stanie relaksacji wyciszymy nasz organizm w taki sposób  aby stał się on jednością z natura, która nas otacza.

Liczby mówią same za siebie, dlatego nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam ten utwór wraz z teledyskiem, a taką Tunikę dostać możecie u : .....................

Zrzut ekranu 2021-08-12 o 13.16.27.png
Zrzut ekranu 2021-08-23 o 22.32.03.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#chin #chef #

Zrzut ekranu 2021-08-12 o 13.12.52.png

Dziesiąty utwór na płycie nosi nazwę:

" It Could be Easy".

W dosłownym tłumaczeniu, możemy powiedzieć że to będzie proste do zrobienia lecz jeśli przyjrzymy się tej interpretacji to na Świecie może znajdzie się kilku gości którzy będą potrafili podołać temu zadaniu.

Przejdżmy teraz do sedna, kolejny bit zbudowany na podstawie dźwięków pochodzących z instrumentu jakim jest perkusja, co jakiś czas uderzenie pałeczkami w talerze, które dodają ciekawy nastrój w tej aranżacji. 

Chyba na tej płycie, producent który tworzył instrumental czyli podkład dzwiękowy bardzo upodobał sobie właśnie ten instrument. widać jednak zróżnicowanie jeśli zagłębimy się w stylistykę techniczną - duży wachlarz zmian pojedynczych melodii plus dodane każdorazowo inne brzmienie tego samego instrumentu jakim jest Perkusja.

Nawet jeśli w małym stopniu interesujesz się Rapem ten utwór na pewno przemówi do Twojej podświadomości zwłaszcza, że barwa głosu Afroamerykanów idealnie współgra z miękkimi, wyrafinowanymi dźwiękami jak również z mocną klasyczną nawijką, która jest nie do podrobienia dla białych Muzyków.

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 15.58.20.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#chin #chef #

Jedenasty track pochodzący z albumu pt.:

 " Mac and Devin Go to High School" nosi nazwę World Class".

Do jakich kewstii porównań i postrzegań nawiązywać może tytuł tego utworu ?

Zacznijmy od anielskiej, nazwy uf chciałem powiedzieć angielskiej... tak więc

" World Class" w oryginalnym tłumaczeniu znaczy -

" Światowa klasa lub Klasa Światowa". 

Jednym z takich elementów może posłużyć porównanie chłopca, który w wieku kilkunastu lat wyjechał do innego kraju, bowiem jego rodzice w poszukiwaniu lepszego bytu postanowili zmienić kraj. 

Przechodząc przez bramę szkolnej placówki ujrzał brązowe* oraz żółte* dzieci, lekko był zakłopotany lecz przed wyjazdem w rozmowie przygotowawczej

rodzice uświadomili młodego nastolatka, że może spotkać dzieci z odmiennym kolorem skóry, niż jego.

 w jego poprzedniej szkole takiego widoku nie uświadczył, zapamiętał jedynie  obraz swoiste wspomnienie z poprzedniej szkoły, którego nie był w stanie zapomnieć do tego momentu...

[wspomnienie chłopca z dawnej Budy*] 

Pierwsze, dni w nowej klasie, były dla chłopca o imieniu Dionizy traumą 

już przed wejście do klasy, koledzy schowali mu teczkę, na drugi koniec korytarza przez co Dionizy spóźnił się na Apel - krótko póżniej kilku starszaków (rozbójników)  ze starszej klasy zaczepiło młodszego Dionizosa

i cdn. (book ist in way from the hell)

 wyśmiewali się z niego z racji bycia niskim, piegowatym chłopcem..

[cdn. new school and new live start)

-Dionizos Pomyślał wtedy, że spróbuje poznać ludzi na nowo, zapomnieć o wydarzeniach sprzed lat i wtedy

- podszedł do niego Czarnoskóry chłopak i powiedział do Dionizosa.

"

- hey , Nice To meet you I'M Mac -  You suit yourself with this freckles

Chłopiec, się zawstydził i odparł nowemu znajomemu z klasy.

-Your skin colors show your brave character..

"

"Od tamtego momentu, znikły prześladowania

ze względu na pochodzenie i kolor skóry"

#new #pI #mEn

Jeśli chodzi o muzyczne aspekty tego kawałka to z pewnością możemy powiedzieć, o zróżnicowaniu melodycznym z jednej strony słychać magiczne dzwoneczki, z drugiej strony ktoś wybija takt na jednym z talerzy perkusji oraz w tym wszystkim odnajdujemy głos Snoop Dogga, który jest lekki i puszysty niczym alpejski ser który rozsmarowujesz na pajdzie staropolskiego chleba.

#hasztag

--------------------------------------------------------------------------

*(buda inaczej szkoła)*

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 12.30.23.png

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#las #class #was #coda #woda #cal #la #RAW

Dwunasty, a zarazem ostatni utwór który interpretuje soundtrack do filmu: "Mac and Devin Go to High School"

amerykańskiej produkcji, w którym główne role odgrywały legendy sceny Muzyki Rap&hop w postaci :

-Wiz Khalifa and Snoop Dogg-

Utwór pt. " That Good "

Badania dowodzą  iż :

- " Wielu z nas słuchając Amerykańskich produkcji muzycznych, zwraca uwagę w pierwszej kolejności wyłącznie na dźwięk, bit, melodię tak zwany instrumental.

w drugiej kolejności słuchacz wsłuchuje się w słowa przekazywane w tekście,

 - cytat #jon20 " - 

Wykonawcy, nawijają o tym, że każdego dnia w ich życiu codziennym towarzyszy im

-  " Blunt, joint" - lub też przysłowiowy skręt .

W ich przypadku, jak również w większości społeczeństwa amerykańskiego to w sumie bardzo możliwe.

 styl życia zapewniony na godnym poziomie, pensje zapewniające byt ludziom

- bez potrzeby wyjazdu za Ocean, dobra opieka socjalna i medyczna,

technologie których są w posiadaniu wyprzedzająca inne Narody o wskaźnik x z tego względu, że każdy wódz  skupia się na:

liczebności i wyposażeniu Armi lecz w dobie dzisiejszych czasów ta broń to przeżytek, lepszą zabawą jest posiadanie w swoim gospodarczym plecaku rzeczy, które klient potrzebuje aby dalej rozwijał swój produkt np.

-System Operacyjny

CIEKAWOSTKA: 

"CZY ZAUWAŻYŁEŚ, Że Azjaci którzy są uważani za jeden z najmądrzejszych narodów na globie, przez ten czas nie zdołali wyprodukować telefonu opartego o ich  własny system" ?"

 Brakuje tylko statku Kosmicznego, na wzór dawnego " Enterprise"* przeczuwam, że ciężko jest skopiować technologię obcych, lecz do  uruchomienia tego napędu jest potrzebny przybysz z kosmosu lub człowiek o podobnej lini DNA - pewnie to już rozpracowaliście w #strefa51 

    osobiście nie palę każdego dnia, w moim przypadku jest to zróżnicowane.

Natomiast ogół społeczeństwa odczuwa po pewnym czasie pewnego rodzaju przyzwyczajenie organizmu do substancji występującej (THC), co za tym idzie potrzebujemy większej dawki lecz to tylko stereotyp - jeżeli odpowiednio dobierzemy proporcje oraz rodzaj suszu do potrzeb naszego organizmu myślę, że jeden Joint każdego wieczoru mógłby w jakimś stopniu pomóc na nasze dolegliwości. 

- Choć tego nie wiem, żyję w kraju w którym Gaz łupkowy znajduje się pod Ziemią lecz muszę czerpać go z innego Kraju więc badania nad takimi kwestiami zostawiam wam Amerykanom- #nextxCA

Świetna zwrotka zarapowana przez Wiza Khalif'a przeplata się w niej kilka ciekawych odnośni do życia rapera między innymi dużo ciężkiej pracy vs dużo wolnego czasu, nieustanna adoracja przez rzesze fanek choć to akurat niepotrzebne albowiem przy tej ilości gotówki jesteś w stanie kupić cały Night Club - lecz to tylko jedna noc i jeden dzień - następnego poranka chyba każdy z poukładanych ludzi budzi się w swojej willi przy boku najbliższych...

Zrzut ekranu 2021-08-21 o 14.18.12.png
Image by Haziq Mehboob

Jaki hasztag jesteś w stanie ułożyć z nazwy utworu:

#hat #dog #dat 

bottom of page