top of page
Zrzut ekranu 2021-02-11 o 12.16.25.png

KWIAT POLSKIEJ MŁODZIEŻY

Kwiat Polskiej Młodzieży repertuar Bedoes produkcja KUBI Producent.

1. Introdukcja                                                                       9. 1000 koni 

2. Kwiat Polskiej młodzieży                                                 10. Mercedes GLE Coupé 

3. Janosik gościnnie Golec Orkiestra                                  11. Toy Story

4. Chłopaki nie płaczą feat Taco Hemingway                      12. Bardzo przepraszam  

5. 05:05                                                                               13. Delfin

6. Gady gość Białas / Eldo                                                  14. Śnieg 

7. Rivendell                                                                          15. Wow  

8. Givenchy gość Solar                                                        16. Tarzan

INTRODUKCJA

KWIAT POLSKIEJ MŁODZIEŻY

2. Kwiat Polskiej młodzieży to drugi utwór na płycie, na której swoją aranżacje zapewnił producent kryjący się pod pseudonimem Kubi Producent.

Skupiając się na kawałku na pewno można powiedzieć, że od pierwszych sekund mocne, energetyzujące wejście. Mnóstwo świetnych myśli, rzucanych prosto z serca i to wydaje mi się w tym kawałku utwierdza.

Słówka : #wiatol #żyd #lot #żołd

1. Introdukcja Tak brzmi pierwszy track na drugiej płycie Bedoes'a. Po przesłuchaniu pierwszego kawałka możemy zauważyć, głębokie emocje artysta próbuje w pewnej części spojrzeć na problemy życia codziennego, które dla większości wydają się być błachę co w rzeczywistości wcale takie nie musi być.

Słówka: #troja #rot #kuracja #kura

3. Początek płyty, na liście pod numerem trzecim "Janosik". W kooperacji z Bedoesem widzimy zespół muzyczny z górskich szczytów #uGolecOrkiestra refren zachowany właśnie w takim typowo regionalnym klimacie, dodatkowo dosadne teksty dające chwile refleksji i zatrzymania się nad piosenką. Dla mnie osobiście inspirujący i dające nowe spojrzenie.

Słówka: #jan #nos #sik #kan

Zrzut%20ekranu%202020-12-24%20o%2019.25_
Zrzut%20ekranu%202020-12-24%20o%2019.24_

4. Numer czwarty na krążku Kwiat Polskiej Młodzieży nosi nazwę " Chłopaki nie płaczą" w którym wystąpił nie kto innym jak bożyszcz nastolatek Taco Hemingway. Widać, weselszy nastrój ale jednak czuć gdzie niegdzie efekt grozy ale jeśli ktoś się w słucha na pewno zauważy, że ta płyta została stworzona w takiej narracji mrocznego, pustoszącego krew w żyłach nie ukrywajmy zimnego przekazu idącego powoli w radośniejszy charakter dźwięków.

JANOSIK

Chłopaki NIE

PŁACZĄ

05:05

GADY

5. Piąty kawałek na płycie nosi tytuł "05:05". Utwór zbudowany jest w stylistyce stonowanej przepełniony różnorakimi ekspresyjnymi dźwiękami. Artysta wspomina również o problemie narkotyków do których coraz częściej sięgają nie tylko mężczyźni ale właśnie Kobiety. Czuć również w powietrzu, że może sam Muzyk został skrzywdzony przez nieszczęśliwa miłość, to tylko nieliczne aspekty życiowe interpretowane przez Bediego.

Słówka: #zero #pięć #piędziesiąt

6. Szósty utwór na płycie zatytułowany jest "Gady" gdzie gościnne zwrotki położyli tacy raperzy jak Białas i Eldo. Kawałek oparty jest na przyjemnej lini melodycznej. Jeśli chodzi o tekst to zawiera on bardzo dużo wspomnień z przeszłości które autor wyraża w swój indywidualny sposób. Kreatywne odniesienia do religijnych wzorców.

Słówka: #dady #gd #dyga 

7. Pod numer siedem pojawia się tytuł "#Rivendell, powiadają że to ta szczęśliwa liczba choć ja byłbym innego zdania. Zacznijmy od tytułu oczywiście sprawdziłem dzięki wyszukiwarce Google tą nazwę i nie uwierzysz co mi wyskoczyło tak Rivendell to wymyślona kraina Elfów w jednej z powieści Władcy Pierścienia.

A co do kawałka to widać już zmiany w lini melodycznej oraz zauważalne są początki tak zwanych "love song", które do dziś wychodzą równie szczere i mocne.

Słówka : #dell #reni #led #den

8. Z numerem ósmym osadza nam się tytuł pt. "Givenchy z gościnnym udziałem Solara. Teraz trochę satyrycznie tak się zastanawiam Dlaczego Ci młodzi tak bardzo pragną mieć drogie Logo na koszulce, Co to zmienia w psychice ?

Dla mnie to znaczy nic, wolę nosić ciuchy ludzi których szanuje za osiągnięcia lub podejście do życia chyba że kupuje w sieciówce, ale to nie o tym.

Artysta zaznacza w tekście, że tęskni za swoją mamą i wysyła korespondencje. Dosyć dobra zwrotka Solara - klasycznie dobre wejście w bit, stylowa barwa głosu.complet. 

Słówka z tytułu : #chiny #give #veg #eng

#Rivendell

#Givenchy

#1000 Koni

Mercedes GLE C

9. Pod numerem dziewiątym ukazuje się nam utwór pt. " 1000 Koni". Tytuł wskazuje na tematykę związaną z samochodami lecz jaki przekaz kryje się naprawdę ? Już wyjaśniam artysta w tym tracku mówi o pogoni za miłością z którą wspólnie zamierza podbić Świat. Czy to mu kiedyś wyjdzie ? Czy kiedyś zobaczymy jak Bedi spełnia marzenia sprzed Lat, w tym współczesnym grajdole zdarzeń.. 

Słówka Tytułowe : #on #oni #onk #kon

10. Z numerem dziesiątym ukazuje nam się tytuł  "Mercedes GLE Coupé " gościnnie wystąpili takie osoby jak : #blacha 2115, #kuqe #flexxy. Chłopaki w dalszym Ciągu wspominają rzeczy na które nie było ich stać, a dziś ich stać.

Opowiadają o współczesnym świecie w którym wszystko można kupić.

Muzyka zaaranżowana jest w spokojnym klimacie bez wzniosłych refrenów. 

słówka Tytułowe : 

#toy Story

Bardzo przepraszam

11. Kolejny Track na płycie pt. "Kwiat Polskiej Młodzieży" Bedoes'a nosi nazwę "Toy Story" feat #Rafonix. Tytuł nawiązuje do kultowej bajko-animacji wyprodukowanej przez studio #Pixar, które w tamtym czasie współpracowało z rozgłośnią #disney.

O czym rapuje muzyk w kawałku ? Jest to na pewno hołd wzniesiony w kierunku gier multiplayer, w których możesz wykreować individualna postać. Latasz z mieczem lub układasz klocki w maincrafcie lub jesteś kosmicznym wojownikiem w grze która ukaże się niebawem. :)  

Słówka tytułowe : #tost #rot #ryto #tot

12. Numer dwanaście na płycie to kawałek o nazwie pt. " Bardzo #przepraszam ". W powietrzu ciągle unosi się przesiąknięty smak bólu na ulicach miast oraz przemocy jaka Tam towarzyszy. Podoba mi się pod względem melodycznym, typowy fajny trapowy kawałek wprawiający w pozytywny nastrój.

Słówka Tytułowe : #mapa #bar #rab #rzepa

NAJLEPSZY

13. Trzynasty tytuł na płycie ukrywa się pod nazwą "Delfin". Na wejściu nasuwa nam się skojarzenie z wodą oraz ssakami morskimi. Co będzie musiał zrobić artysta, aby wejść na sam szczyt - Płyty czy ciuchy ? Bluzy czy kurtki ? . Czemu rzeczy materialne tak bardzo przewróciły nasze życia społeczne do góry nogami ? Jeśli chodzi o muzykę bardzo przypada mi do gustu ten styl mocny, krzykliwy z dodatkami przepełniającego goryczą bólu Borysa - coś co mnie urzeka " niczym ten poemat " #szmatoooo

Słówka tytułowe : #lef #del #dil #lin #fin

14. Kolejny numer tracku na płycie ukazuje się pod tytułem " Śnieg". Tytuł nawiązuje do pory roku jaką jest zima lub mamy tutaj do czynienia z przekazem metafor podprogowych. Ciekawy kawałek przekazujący nowe rozterki uczuciowe artysty, spokojny utwór z umiarkowanym brzmieniem.

Słówka: #gei #gin #sen #si 

#Śnieg

#Delfin

15. Z numerem. piętnastym pojawia się tytuł "Wow". Pierwsze co wpada mi na myśl kiedy słyszę Wow to, że coś jakiś przedmiot, rzecz lub sytuacja podoba mi się w tym momencie - inaczej mówiąc coś szokującego. Czy taki też będzie ten kawałek sprawdźmy. Kawałek mówiący o ciężkiej pracy, która z biegiem czasu jest wynagradzana oraz o ciągłej walce o własne marzenia. 

Pamiętaj śpij również - gdyż sen jest bardzo ważny ale nie najważniejszy ! :)

16. Ostatni numer na płycie Kwiat Polskiej Młodzieży - #Bedoes'a w produkcji #Kubi #producent nosi nazwę " Tarzan". Jeśli pamiętacie taka nazwę nosił Tytułowy bohater książki Edgara Rice'a Burroughsa. Czy autor chciał wtedy być jak Człowiek-małpa samotnie podróżujący przez dziką Dżungle ? Ciągła znieczulica, walka o byt przetrwanie coś mi się wydaje, że Bóg tworząc ten Świat nie chciał aby przez konflikt naftowy świat sięgnął ruiny.

#Wow

#tarzan

bottom of page