top of page
IMG_2858.jpg

zacznijmy od takich krótkich informacji, a mianowicie -  z jakiego kraju wywodzi się artystka obdarzona wyjątkowymi oczami, a raczej ich układem.

wszyscy dobrze wiemy, że na naszej planecie ludzie Azji posiadają tego typu urodę, która dodaje im temperamentu, tajemniczości oraz urokliwego wdzięku.

pamietajmy, że Azja to nie tylko chiny, Japonia lub Korea to również Mongolia, która była kiedyś w posiadaniu jednych z najpotężniejszych władców tamtych stron, a wszystko to za sprawą niejakiego Kubilaj-chan'a czyli wnuka owianego historyczną sławą chingis chan'a.

wracając do naszej Azjatyckiej artystki, która pod pseudonimem artystycznym jakim jest hwa-sa kryje prawdziwe koreańskie imię, które brzmi : Ahn Hye-jin. 

oczywiście nie ma ona pochodzenia cesarskiego i nie jest to również koreańska księżniczka jednego z dawnych rodów, wspominając wam tego mongolsko - chińskiego  władcę chciałem was wprowadzić w nastrój jaki mi towarzyszy gdy pomyślę o Cesarstwie chińskim.

zatem zapraszam was do obejrzenia jednego z ich utworów, skumacie wtedy jaka przepaść dzieli naszych "artystów" zajmujących się produkcjami, a  tymi dziewczętami z Korea.

po obejrzeniu klipu mam nadzieję, że rozumiecie czemu śmiało mogę przyznać, że te Koreanki oprócz talentuzabójczo piękne - bynajmniej mi się podobają ;)

jest to solowy album wyprodukowany przez wokalistkę o pseudonimie hwa - sa i został wydany w 2020 roku, jak sami widzicie nie jest on zbyt obszerny jeśli chodzi o ilość numerów ale to nie jest tak bardzo istotne jeśli chodzi nam o tę koreańską gwiazdę k-pop'u. zapewniam was, że jeden  z znajdujących się na tej płycie utworów jest warty aby powstała ta płyta na tym serwisie.

wszystkie elementy graficzne użyte na tej stronie pochodzą z aplikacji YouTube.

mają one charakter informacyjno - edukacyjny i nigdy podwykonawca jakim jest " twetru " nie obraża ani nie szykanuje dobrego imienia zespołów, artystów i innych podmiotów wystepujących w nowym internecie. 

Jeśli masz jakieś zastrzeżenia proszę kontaktować się poprzez formularz kontaktowy na stronie twetru.com

Zrzut ekranu 2023-10-29 o 08.33_edited.j
Zrzut ekranu 2023-10-27 o 05.20_edited.j

grafika przedstawia odtwórców głównych ról: (lewa strona)  kubilaj chan i Marco polo (po prawej) w produkcji serwisu Netflix.

co jeszcze, możemy powiedzieć o wokalistce zanim przejdziemy do jej twórczości muzycznej ? należy ona do zespołu muzycznego kilku koreańskich piosenkarek uprawiających gatunek muzyki zwany k-pop. 

omawiamy ich nie bez przyczyny, ponieważ jeśli myślicie, że w XXI wieku trendy oraz nurt w dziedzinie muzyki wiodą Stany Zjednoczone to chyba, jeszcze nie słyszeliście co Ci Koreańczycy z południa robią na programach służących do masteringu oprócz tego teledyski topowych artystów powalają techniką i umiejętnościami posługiwania się na zielonej płachcie.

Zrzut ekranu 2023-10-27 o 05.54.05.png

od lewej : moonbyul | hwa - sa | solar | wheein

SKŁADANKA UTWORÓW NA ALBUMIE //                                           PT. MARIA

1:58

3.20

2:46

3.22

 2;13

 4:42

jest to solowy album wyprodukowany przez wokalistkę o pseudonimie hwa - sa i został wydany w 2020 roku, jak sami widzicie nie jest on zbyt obszerny jeśli chodzi o ilość numerów ale to nie jest tak bardzo istotne jeśli chodzi nam o tę koreańską gwiazdę k-pop'u. zapewniam was, że jeden  z znajdujących się na tej płycie utworów jest warty aby powstała ta płyta na tym serwisie.

1. INTRO | nobody else

Zrzut ekranu 2023-10-29 o 08.02.07.png

pewnie część z was myślała, że HWA SA będzie śpiewała w swoim ojczystym języku, lecz #koreańska wokalistka idzie z duchem czasu i pragnie pokazać swą twórczość w stylistyce językowej opartej o język angielsko - koreański. poprzez ten nowoczesny marketing Ahn Hye-jin staje się mega rozpoznawalna nie tylko na rynku azjatyckim lecz w perspektywie całego Globu i właśnie to jeden z powodów dlaczego to właśnie jej albumy są wyjątkowe odróżniając jej twórczość spośród setek tysięcy innych wokalistek.

HWA SA

"Nobody else

No one's gonna help you
Nobody else
No one's gonna love you
Nobody else"

wejście zaczyna się od bardzo smutnych oświadczeń prawdopodobnie mówiących o miłosnych doznaniach mających swój początek w przeszłych czasach. Skąd się wzięło tego rodzaju pesymistyczne nastawienie, być może jest to spowodowane jakiegoś rodzaju rozczarowaniem miłosnym z przeszłości lub po prostu koreańska Artystka z natury odziedziczyła dystans zachowawczo - emocjonalny w stosunku do ludzi z którymi się otacza. kolejnym czynnikiem jest fakt, że Azjaci już od pokoleń mają specyficzne podejście do traktowania własnych kobiet i pewnego rodzaju ciekawostką jest, że w poszczególnych chińskich prowincjach - do dnia dzisiejszego utrzymywana jest tradycja, że to rodzice decydują o dalszych losach wydania swojej córki lub syna za mąż.

" nikt Cię nie pokocha, nikt Ci nie pomoże " - taki przekaz słyszymy w pierwszych fragmentach utworu o nazwie : " nabody else " / hwa sa 

a pair of jewelry sitting on top of a ta

HWA SA

Falling like a shooting star

There's no one at night

People tell me to be nice

I forgot how to smile

Is it time to go to bed?

Zrzut ekranu 2023-12-6 o 19.49.10.png

" Spadając jak gwiazda po ciemnym niebie " lub " czuć się jak ustrzelona gwiazda ". Bądź mądry i zrozum "se" Księżniczkę wywodząca się z Koreańskiego księstwa... 

Życie gwiazdy nie bywa usłane stosem róż obsypanych obok hotelowego łóżka tuż po zakończeniu wielkich koncertów - tak wiem widząc te teledyski sam bym się nabrał, że to fajna sprawa być popularnym, ale w większości przypadków wielu artystów ukrywa swoje prawdziwe odczucia ze względów na fanów - ale wydaje mi się, że pewna część znanych ludzi nie wychodzi nawet na zakupy do supermarketu w przekonaniu, że w spokoju nie uda im się kupić asortymentu bo ciągle ktoś będzie starał się o autograf albo jeszcze głupszą rzecz zdjęcie.

trochę trudno rozszyfrować słowa, które napisała Hwa SA spójrz sam po Polsku można to odczytać w ten sposób :

"W nocy nie ma nikogo

Ludzie mówią mi, żebym była miła

Zapomniałam, jak się uśmiechać

Czy już czas iść do łóżka?"

Czy tego typu wyznanie ma jakiś metaforyczny związek z "samotnością" - rozumiecie pewnie o co chodzi często szukamy bratnich, dusz z którymi możemy porozmawiać, wymienić się postrzeganiem pewnych kwestii i powiedzieć o bolączkach, które nas nurtują nie mając nikogo takiego można się domyślać, że stąd wzięła się ta refleksyjna sceneria utworu. Nie słuchaj ludzi, nie masz pewności czy wszyscy chcą dla Ciebie dobrze - słuchaj siebie i najbliższych, którzy są z Tobą od początku, a uśmiech na twarzy nie będzie już problematycznym zagadnieniem.

zanim przejdziemy do sedna chciałbym wam powiedzieć, że nawet z czystej ciekawości możecie włączyć sobie ten teledysk, ze względu na idealne ujęcia, krajobraz, kreacje w jakie jest odziana wokalistka oraz ogólna stylistykę wykonania klipu.

riddle / enigma :

look at the photo and choose the correct answer. Where does Hwa-sa get this tattoo?

the correct answer will appear in the second song !

Zrzut ekranu 2023-12-6 o 20.20_edited.jp
funny test

HWA SA

Oh, Maria Oh, Maria

Why don't you love yourself?

There's a thorn on your back No one here,

nobody here Why don't you love yourself?

Keep a smile on your face No one here, nobody here

Kim jest tajemnicza Maria ? Nie sądzę, żeby chodziło o matkę Nazarejczyka ale mówiąc szczerze gdy pierwszy raz usłyszałem pomyślałem sobie, że to jakieś nawiązanie możliwe, że w kolejnych utworach dowiemy się skąd wzięła się cała ta Maria. 

Szczerze powiedziawszy to nie pojmuję ludzi, którzy nie potrafią zaakceptować swojego obecnego pojemnika i pomimo przeciwności losu spróbować powalczyć o swoje marzenia, aniżeli być ciągle tylko kogoś podwładnym. niestety tak skonstruowana jest ta planeta, następna będzie liczyła mniejszą populację i może wtedy zdołasz zrozumieć po co tu jesteś lecz nie każdy jest wybrańcem oraz nie każdemu w życiu udało się osiągnąć prawdziwe spełnienie - abyś mógł poczuć ten moment musisz stworzyć właściwą sytuację, miejsce do którego zawsze chcesz wracać i wiarę, że to Ty decydujesz, a nie Media sterujące poszczególną jednostką ludzką.

Zrzut ekranu 2023-12-6 o 21.03_edited.jp

HWA SA

Och, Mario

Och, Mario

Dlaczego nie kochasz siebie?

Masz cierń na plecach

Nikogo tutaj, nikogo tutaj

Dlaczego nie kochasz siebie?

Zachowaj uśmiech na twarzy

Nikogo tutaj, nikogo tutaj

zanim przejdziesz dalej, sprawdź inne utwory Hwa-SA

Youtube 3D Render Icon for design elemen

Uwaga, dziewczęta film odpowiedni dla mężczyzn z racji, że wokalistka występuje skąpo ubrana co może zdenerwować zazdrosne Panie.

#twetru

Zrzut ekranu 2023-12-6 o 21.35_edited.pn
bottom of page